Rengeteg esettel találkozom, amikor látszólag egészséges táplálkozás mellett, vitamin és tápanyag-hiány jön létre: D vitamin-hiány, magnézium és kalciumhiány, a B vitaminok hiánya, folsavhiány, C-vitamin hiány, vashiány stb.
A vitamin és tápanyag hiány bizonyos szempontból rosszabb mint egy magas lázzal járó betegség, mivel nehéz felismerni. Melyek a tápanyag hiány jelei? Hulló haj, töredező körmök, vörös fogíny, karikás szemek, sápadt bőr, gyengeség, romló emlékezet, rossz problémamegoldó képesség, hangulati mélypontok.
Mióma, ösztrogén dominancia esetén kulcstényező a megfelelő vitamin és ásványi anyag pótlás. A Hormondiéta célja a természetes formában történő ásványi anyag és vitamin pótlás . A vitaminbevitel azonban önmagában nem elég, azoknak hasznosulniuk is kell. A tápanyagok felszívódása érdekében ismerni kell az élelmiszerekben rejlő gátló hatású anyagokat. Ezeket elneveztem „tápanyagrablóknak”. Melyek a tápanyagrabló anyagok? Hogyan lehet gátló hatásukat elkerülni a vitaminok jobb hasznosulása érdekében?
Egyes gyógyszerek mellékhatása, a tápanyag elvonás
A gyógyszereknek nemcsak gyógyító hatása, de mellékhatása is lehet. A gyógyszerek kevésbé ismert mellékhatása a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek elvonása. Bizonyos gyógyszerek a gyomorban található vitaminok felszívódását hátráltatják. Más gyógyszerek hatóanyaguk aktiválására vitaminokat használnak fel. Például a fogamzásgátló tabletták szedése mellett figyelni kell a D vitamin pótlásra.
Egyes élelmiszerek/élvezeti szerek tápanyagot vonnak el
Nem csak a gyógyszerekben, de egyes élelmiszerekben is tápanyag felszívódásgátló hatású anyagok találhatók. Még egyes egészséges élelmiszerek is tartalmaznak ilyen „vitamin blokkoló” hatású anyagokat. Erről a vashiányos vérszegénység kezelése érdekében összeállított cikksorozatban olvashatsz: Vaspótlás növényi étrenddel I. Vaspótlás növényi étrenddel II. Vaspótlás növényi étrenddel III. A fitinsavak szerepe a vérszegénységben 2 érdekesség a vas felszívódásával kapcsolatban
Melyek ezek?
oxálsavak (spenót, rebarbara)
fitinsavak (teljes kiőrlésű gabonatermékek, káposzta, retek)
foszfátok (készételek, kolbász, ömlesztett sajt, kóla)
cukor
koffein
alkohol
cigaretta
A cukor például semmilyen tápanyagot nem tartalmaz. Sőt! A cukor feldolgozásához B1, B3 vitamin, cink, króm szükséges. A túl sok cukorbevitel következménye szinte minden esetben B vitamin hiány. A B vitaminok hiánya fáradékonyságot, idegességet, depressziót vált ki. Ezért cukor helyett használj természetes édesítőket, 100 %-ban tiszta alma koncentrátumot. Életmód javaslat a mióma előidéző vitamin hiány elkerülése érdekében: Mioma Organic Life 2.0
Mely tápanyagok hiányát okozhatják egyes gyógyszerek?
Fogamzásgátló tabletta
Fogamzásgátló tabletta szedése a D vitamin hiány kialakulását hajlamosítja. A mióma kialakulásának okai között pedig az elsők között találjuk a D vitamin hiányt.
ASS
Acetilszalicilsav (ASS) a fájdalom, láz és gyulladáscsökkentő szerek gyakori alkotó eleme csökkenti a szervezet C-vitamin szintjét. Ezáltal a nyálkahártya sérülékennyé válik, könnyen vérzik. A Münsteri Orvosi Egyetemen végzett kísérlet szerint 20 jelölt 3 napon keresztül 40 mg acetilszalicil savat kapott. Rövidesen enyhe gyomornyálkahártya vérzés jelentkezett náluk. Ezt követően a kísérleti alanyoknál C vitamin pótlást kezdtek el. 480 mg C vitamin adagolás mellett megszűnt a gyomornyálkahártya vérzés. ASS tartalmú gyógyszert mindig plusz 500 mg C-vitaminnak kísérve tudjuk elkerülni a vérzést előidéző hatást.
Koleszterincsökkentők
A koleszterincsökkentők akadályozzák a Q 10 koenzim képződését. Ezért koleszterincsökkentő gyógyszerek esetén javasolt 50-100 mg Q 10 étrend kiegészítő pótlása.
Kortison
(Ne téveszd össze a kortizol stresszhormonnal) A kortison elvonja a csontokból a kalciumot. A rendszeres kortizon fogyasztó beteg esetében a csontritkulás nagy valószínűséggel alakul ki. Ezért kortizon fogyasztás mellett napi 500 mg kalcium, magnézium, D vitamin, K vitamin pótlása feltétlenül szükséges.
Antibiotikumok
Ma már szinte mindenki tudja, hogy az antibiotikumok az egészséges bélflórát károsítják. Az antibiotikumok nem csak a káros, hanem a hasznos bélbaktériumokat is megtámadják. Ennek következtében a tápanyagok felszívódása nehezebb, rosszabb hatásfokú lesz. Antibiotikum kúra után tehát vitamin és tápanyag hiánnyal számolhatunk. Az antibiotikumok káros mellékhatásának kivédése természetes módon két lépésben történik.
1. Az egészséges bélflóra helyreállítása savanyított (fermentált) élelmiszerek fogyasztásával. Délelőtt és délután élőflórás natur yoghurt, kefír, aludt tej vagy fermentált szója natto fogyasztásával.
2. Zöld turmixok, bio zöldséglevek, gabonalevek fogyasztása naponta kétszer. Magas hatóanyag tartalmú vitaminkészítmények, táplálékkiegészítők, algaporok fogyasztása.
Vízhajtók
Vízhajtó készítmények szedése esetén szintén többszörös mennyiségű vitaminpótlás szükséges. A vízhajtó gyógyszerek káros mellékhatásáról itt olvashatsz. Az ösztrogénfüggő vízvisszatartás I.
Ne hanyagold el a mióma-t!
Járj rendszeresen nőgyógyászati szűrővizsgálatra és figyeld a növekedés ütemét. Életmódbeli hajlamosító tényezők ismeretével, azok kiküszöbölésével Te magad is sokat tehetsz a mióma növekedésének megfékezése érdekében. Több száz nő sikerrel próbálta és bevált. A Mioma Organic Life 2.0 program segítségével a mióma növekedését fékezheted, ha kitartó vagy és jól csinálod a mióma akár össze is zsugorodhat. A mióma panaszok megszűnnek. A műtét előtt adj magadnak még egy esélyt, semmit nem veszíthetsz! Mioma Organic Life 2.0
Forrás:
Naturmedizin Aktuell Ausgabe vom 18. 08. 2016 – Achtung Vitalstoffräuber!
www.fid-gesundheitswissen.de