Ezért egyél több fürjtojást!

Tejterméken túl hogyan pótolható a kálcium? 

A fürjtojás 7-szer több vasat és 10-szer több B vitamin komplexet tartalmaz mint a tyúktojás.

A mióma okai menüpontban olvashatod, hogy mióma és hormonális problémák esetén az állati eredetű fehérjék (tej, tejtermékek, tojás, hús) fogyasztása korlátozottan ajánlott.

Miért? Erre a kérdésre a Menstruációs panaszok, szelíd gyógymódok bejegyzésben kapsz választ.

Mióma melletti vitaminhiány vagy vashiányos vérszegénység esetén mégis ajánlatos hetente kétszer sovány, friss húst hetente kétszer fogyasztani. Húsból ugyanis nyolcszor hatékonyabban szívódik fel a vas mint vasban leggazdagabb növényünkből a céklából. Ha a vérszegénység megszűnt, érdemes a húsfélét jobban megválogatni. Fogyasztása elegendő heti egy alkalommal. Tejtermékek fogyasztása az élőflórás kefir és natur yoghurt kivételével továbbra sem ajánlott. Sokan kérdezik, negyven éves kor feletti nők számára különösen fontos kalciumot hogyan lehet pótolni? A tejtermékeken kívül a kalciumpótlásra számos lehetőség van: például gabonatejek (mandulatej, zabtej) Vagy a kalciumban, magnéziumban gazdag szezámmag, amaránt, zabpehely.

Hormondiéta hús és tojásfogyasztás ajánlás

  • Vashiányos vérszegénység esetén a hús és tojásfogyasztás heti 2- 3 alkalomnál ne legyen több.
  • Rendezett vérkép esetén ez csökkenjen heti 1-2 alkalomra.
  • Hús és tojásételeket zöld salátával (majonézes dresszingek nélkül, hidegen sajtolt olajjal, balzsam- vagy fűszerecettel) érdemes fogyasztani. Előtt igyál 3 dl narancslevet, friss limonádét, azért hogy a hús olyan közegbe érkezzen amiből a vas felszívódik.
  • Húsétel után más ételt három óra elteltével együnk.
  • Ellenőrzött biológiai gazdálkodásból származó friss termék fogyasztása ajánlott.

Ha tojásra vágysz az milyen legyen?

Betegségek kezelésében kúraszerűen használják Japánban a fürjtojást. Miért?

Nagy erő egy misztikus tojásban: fürjtojás

Egy darab fürjtojás tíz gramm, energiatartalma csekély, 15 kilokalória van benne, pont a tyúktojás ötöde-hatoda.

A fürjtojás és tyúktojás tápanyagtartalmának összehasonlítása

Ugyanakkor kicsiny méretéhez képest feltűnően értékes a beltartalma. Proteinekben, A-, B1-, B2-, C-, D3-, E-vitaminokban és ásványi anyagokban (például foszforban, káliumban, vasban, cinkben) igen gazdag. A fürjtojás a tyúktojáshoz viszonyítva a következő ásványi anyagok, vitaminok többszörösét tartalmazza:

Foszfor                                  5-szer több

Vas                                        7-szer több

B vitamin komplex csaknem 10-szertöbb

Jobb oldali táblázatban a fürjtojás és a tyúktojás tápanyagtartalmának összehasonlítása látható. Mivel szerettem volna megtudni honnan ered a fürjtojás már-már misztikus gyógyító hatása, így lekértem az Országos Élelmiszer- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) a fürjtojás és tyúktojás tápanyagtartalmának összehasonlító táblázatát. Hosszas várakozás után ezt a választ kaptam:

„Jelenleg Magyarországon érvényben lévő Új Tápanyagtáblázatban a fürjtojásra vonatkozó adat nem található.”

Ezt követően az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának adattárából kaptam hiteles információt az összehasonlításhoz, amelyet a fenti táblázatban foglalok össze. Az adatok 100 gramm nyers, egész (sárgája és fehérje együtt) friss tyúktojásra illetve fürjtojásra vonatkozik. Koleszterin viszont kevés van a fürjtojásban. Megtalálható benne a lizozim nevű enzim, amelyet a szervezet természetes antibiotikumának tartanak, mivel bizonyos mikroorganizmusok ellen hat (szétroncsolja a sejtfalukban található fehérjét, a mureint). A lizozim többek között a könnyben, az emberi nyálban és a tojásfehérjében található meg.  A fürjtojást több betegség esetén kúraszerűen ajánlják: így például hormonális problémák, gyulladásos, emésztőrendszeri betegségek, általános gyengeség, idegkimerültség esetén, immunerősítőnek, műtét utáni roborálásra javasolják. Az idegrendszer és az agy teljesítményére is jótékonyan hat. A betegségeket kiváltó vitaminhiány felszámolásában segít.

Fogyaszd nyersen!

Ugyanis a nyers tojásnak van kedvező élettani hatása. Több helyen azt ajánlják hogy ha nem szereted nyersen, mézzel kikeverve fogyaszd,

A fürjtojás nyersen igazi életelixírnek számít.

nekem sokkal jobban bejött hogy tettem rá egy  pici szezámsót és kurkumát. Ez így együtt egy valódi ásványi anyag pótló, egyben gyulladás-gátló bomba. Állítólag a vérkép helyreállítására hatvan darab tojás elfogyasztása szükséges. Daganatos megbetegedések esetén pedig ezer (1000) tojás fogyasztása ajánlott. Ezt a tojásmennyiséget folyamatosan napi 3-8 db-ot 10-12 hónapon keresztül. Az egyszerre vagy rövid idő alatt elfogyasztott mennyiség nem hoz eredményt. A friss fürjtojások hűtőszekrényben 60 napig őrzik meg minőségüket.

Japán világelsők között áll a tudomány egyes területein.  A magas munkahelyi követelmények miatt Japánban a stressz igen gyakori. Stresszkezelés egyik módszere a fürjtojás. Állítólag véd a daganatos betegségektől és erősíti az immunrendszert. Még egy érdekesség.  Földünkön a tyúk háziasításáig fürjtojást ettünk.

Ha mégis tyúktojás, az milyen legyen?

Ha tyúktojást fogyasztasz vagy főzéshez elkerülhetetlen a használata keresd a mélyalmos rendszerben tartott tyúkok tojásait. Ez a tojás költségesebb mint a ketreces változat, de a tyúkok szabadon mozoghatnak és egészségesebbek. Tyúktartásnál nem csak a körülmények fontosak. Az is számít mivel etetik a tyúkokat. Ezt a tojáson is észre lehet venni. Kukoricával, búzával, napraforgóval etetett tyúkok tojása élénkebb színű. Íze összetettebb mint a tápon nevelt állatok tojásai.

Ketreces, bio, mélyalmos tojások összehasonlítását a Nyugat.hu „Nagy tojásteszt” című cikkben olvashatjuk.

Ha vásárolni szeretnél fürjtojást, azokat a szupermarketek zöldséges pultjában találod.

Fürjtojás darabja 47.-Forint. Egy dobozban 15-25 db található.

Forrás:

http://www.hazipatika.com/taplalkozas/egeszseg_es_gasztronomia/cikkek/kicsi_tojas_ami_naggya_tehet/20101202155148

Heves Megyei Tükör: Gazdaság 2014/2. évfolyam/ 5.szám: Furgonból érkezik a rántotta – A zaránki mélyalmos tolyótyúk telep

A mészbe zárt erő, avagy mire jó a fürjtojás? szórólap

http://szeretetrehangoltan.blogspot.hu/2012/03/furjtojas-gyogyereje.html

http://www.xn--frj-hoa.hu/index.php/fuerjtojas-elado

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/46111_nagy_szombathelyi_tojasteszt_melyalmos_bio_vagy

 

Comments (0)
Add Comment