- Életünk során 50 % az esély, a méhmióma kialakulására.
- A mióma előfordulása 35 éves korban 40 %, 50 éves korban 70%.
- Tudtad hogy az életkor emelkedésével a ciklus akár 28 napról 21 napra is rövidülhet?
- A vashiány és ásványi anyag hiány a nyugati világban egyre inkább népbetegségnek számítanak, ami további betegségek kialakulását hajlamosítja.
- Az ösztrogén dominancia kialakulásának oka összetett. Több tényező függvénye, amelyek egyrészt a környezeti hatásokban, a stresszel teli életvitelben, a táplálkozásban, a mozgásszegény életmódban, vagy a vitaminok és ásványi anyagok hiányában gyökereznek.
- Gyermektelen nők körében nagyobb eséllyel alakul ki mióma.
- A mióma rosszindulatú daganattá válásának esélye csekély, csupán 0.1- 0.3%.
- A normál súlyhoz viszonyítottan minden plusz 10 kg 21 %-al növeli a mióma kialakulásának esélyét.
- Vigyázz a cickafark fű teával ha már miómád van! Olvass erről a mióma kezelése természetes módon menüpontban.
- A mióma megbetegedések száma földrajzi területek szerint változik. Ázsiában, Skandináviában ritkán, míg Afrikában, Dél-Amerikában gyakoribb.
- A mióma megelőzésének receptje: Heti 3 alkalommal 1 óra mióma megelőző mozgásforma (4 féle kímélő mozgásforma az ideális. Mioma Organic Life életmód program + Minél több nyers zöldség fogyasztás + Természetes napfény!
- Tudod, hogy a vas az állati eredetű élelmiszerekből 10- szer hatékonyabban szívódik fel a szervezetben mint a növényekből?
- Napi 15 mg cinkkel a fájdalmas menstruáció megszüntethető.
Kapcsolódó bejegyzések:
Mi az ösztrogén szerepe a mióma kialakulásában? A hormonműködés zavarai Mit kell tudni a xeno-ösztrogénekről? Mi az ösztrogén szerepe a mióma kialakulásában? Melyek a mióma jelei? Minden kérdésre választ kapsz a nőgyógyászati vizsgálaton? Vérvétel után hogy állapítod meg melyek a vérszegénységre utaló értékek?
Kedves Gabi! Fél évvel ezelőtt erős, alvadékos vérzés miatt nőgyógyászhoz mentem. Kiderült, hogy van egy 1,7×1,5 mm-es miómám közvetlenül a méhnyálkahártya alatt. Az orvosom Esmyat javasolt, amit 3 hónapig szedtem. Közben próbálkoztam a gógyteákkal (palástfű, málnalevél, diólevél, pásztortáska), szedek ligetszépe olaj kapszulát, lyciumot, D3 vitamin, B vitamin komplexet, Premens tablettát. Menstruáció idején Sabina homeopáthiás szert is szedek. Életmódot váltottam, tejet, tejterméket, fehérlisztet, fehércukrot tartalmú ételeket abszolút nem eszem. Ellenben sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok. Hetente 2x járok pilatesre. December elején voltam kontrollon, amikor is kiderült hogy a mióma nem lett kisebb, de nem is nőtt. Én ezt sikerként könyveltem el, ráadásul a menstruációmat is sikerült normalizálnom. Közben megnézték a női hormonjaimat is: normál tartományban van. Nem mutatott ösztrogén dominanciát sem, de a progeszteron szintem is megfelelő volt. De, most az utolsó menstruációm ennek ellenére ismét alvadékos volt, és enyhe hasi görcseim is voltak, amik előtte nem. Szerencsére nem nagy mennyiségű a vérzés, de ennek ellenrée nyugtalan vagyok. A vérképen teljesen jó. Véleményed szerint ha nincs ösztrogén dominanciám ihatok cickafark teát? Mi a véleményed az indonálról? Érdemes szedni?
Szia Gabi!
Köszönöm a jókívánságokat az Újévre vonatkozóan!
Szeretném,ha sikerülne a mióma panaszaimból meggyógyulnom,aggódom,mert egyre többször vannak hasi,deréktáji,hát fájásaim,valamint a görcs,ami olyan erős és vége alig,hát….kicsit elég.Fáradékonyság,állandó álmosság,hideg lábak,felpuffadt has,kellemetlen közérzet stb…Nemrégiben állapította meg USG-vel a belgyógyász orvos,mivel panaszaim voltak:vese,epe tájékon,természetesen nem talált követ,csak miomát. Ezután mentem el nőgyógyászhoz,vizsgálat,vérkép stb… után most,jövőhéten megyek vissza.A rákszűrés eredményem rendben van,de a mióma okozta panaszaim miatt aggódom.
A mioma mérete:55x63x81mm nagyobb tömött uterus szabad környezetben.
Mire számíthatok?A fájdalmaim ettől lehetnek?A mióma okozhat ilyen panaszokat?
Ezek mellett pajzsmirigy betegségem is van,sajnos alul működik,Letrox 50mg szedek.1,2-öt naponta.
Köszönöm válaszodat!Márti