Reményt adó példák az életmódváltást követő gyógyulásra

Egészségnap a „Női Egészségért”

A Női Egészségért Klub 2014. október 4-én ingyenes női egészségnapot rendezett a Női egészségügyi kihívások – Női egész-ség, női betegségünk üzenete címmel. A rendezvény helyszíne a Central Médiacsoport Zrt. székháza volt. A rendezvény célja a női hormonális problémákkal (endometriózis, mióma, ciszta, PCOS)  küzdő betegek  tájékoztatása az orvostudomány és az alternatív gyógymódok egymást kiegészítő sikeres alkalmazásáról több személyes példa bemutatásán keresztül.

Előadók

A rendezvény elindítói és szervezői a Női Egészségért Klub és www.noiegeszegert.hu alapítói és vezetői, akik maguk is küzdenek endometriozissal:

A Női Egészségért egészségnapon az életmódváltást követő pozitív tapasztalatokról hallottunk.

Forró Csilla, Kocsi Gabriella, Salamon Adrienn.  A rendezvény házigazdája  a TV2 közismert műsorvezetője a szintén hormonális problémákkal küzdő Vámos Erika (TestŐr) volt. A délutáni kerekasztal beszélgetésen részt vett Cserháti Gabi a mioma.hu alapítója is.

A nap folyamán több neves előadót hallgathattunk, mint Dr. Bokor Attila PhD, egyetemi adjunktus, laparoszkópos csoportvezető, SE ÁOK I. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáról. Előadásának címe: „Az endometriózis legsúlyosabb formája, a bélendometriózis”. Bokor doktor beszélt a káros környezeti hatások miatt egyre gyakrabban előforduló hormonális problémákról, az endometriózis és mióma laparoszkópos kezelésének lehetőségéről.

Ráth Zsuzsanna az egyik legismertebb makrobiotikus tanácsadó, fényháló terapeuta, kundalini jógatanár ma Magyarországon.  „Minden, mindennel összefügg – test, lélek, szellem összefonódása” címmel tartott tanulságos előadást. Néhány gondolat Ráth Zsuzsától:

  • Kiemelte hogy a női immunrendszer, az idegrendszer és az endokrin rendszer működése egymással szorosan összefügg.
  • Évente csak a kenyérrel 10 kg hormonrendszert károsító adalékanyagot viszünk be a szervezetünkbe.
  • Minden nőgyógyász szakmáján belül egy-egy jól elkülöníthető ágazat specialistája. Az egyik a ultrahang vagy MRI felvétel értelmezéséhez ért, a másik a szervmegtartó műtétek specialistája, a harmadik az endokrin rendszer szakértője, a negyedik ismeri az alternatív gyógymódokat és még lehetne sorolni őket. Ezért komolyabb panasz esetén ajánlatos legalább 4 nőgyógyász szakorvos felkeresése.
  • A tenyésztett állatok húsában rendkívül magas a hormonrendszert károsító antibiotikumok és hormonok szintje, ezért figyeljünk arra, hogy lehetőleg bio húst vásároljunk.
  • Az utóbbi években a hormonális problémákkal küzdő nők átlagos életkora az 55-60 évről a 20-30-éves korra tolódott.
  • Fogamzásgátló tabletta szedése maximum 3-5 évig javasolt.

 

Gáborjáni Réka, női jóga, szakrális női tanítások és work-shopok, kismamajóga, szülésfelkészítés területén a ‘Női testtudat- a női lét szakralitása és a szellemi minőség hétköznapi, testben való megtapasztalása” címmel tartott előadást. Gáborjáni Réka egyik legérdekesebb gondolata, hogy a bennünket irányító fej, szív mellett a méh a harmadik „irányító szerv”. A méh jelzéseire ugyanúgy kellene figyelnünk, mint a fejünk és szívünk jelzéseire. A méhünk nőgyógyászati betegségek megjelenésével jelzi ha szervezetünkben hormonális egyensúlyvesztés lépett fel.

Délután „Női egészségügyi kihívásainkról őszintén, egymás között, egymásnak kerekasztal beszélgetés” zajlott, amelyen Juli (PCOS ), Zita (ciszta), Zsuzsa (endometriózis, mióma) és Cserháti Gabi (mióma) vett részt. Cserháti Gabi a mióma alapítója a mióma természetes úton és helyes életmóddal történő gyógyításáról beszélt.

A Kerekasztal beszélgetés második része Ki, miért „felelős”? Orvosok vagy páciensek? címmel zajlott, amelyen Dr. Kovács Zoltán (nőgyógyász, orvos-természetgyógyász), dr. Mina András (OBDK Főv. és Pest m.-i betegjogi képviselő betegjogi szakreferens), Kocsi Gabriella (endometriózis), Somogyi Péter (Lélekszerelő) Vámos Erika, műsorvezető (TestŐr) vettek részt.

A nap során több olyan nővel beszélgettem akik életmód váltással jelentős eredményeket értek el a nőgyógyászati betegségük tüneteinek enyhítése terén. Ezekből idézek néhányat:

Reményt adó példák

Baloldali petefészekcisztát, endometriózist diagnosztizáltak nálam. Azon a nyáron olyan menstruációs fájdalmaim, vérzéseim voltak, hogy lábra sem tudtam állni. A legnagyobb ijedtség – mely életmódváltásra sarkallt – , akkor jött el, amikor kiderült, hogy bélvérzésem is van. Ez azt jelentette, hogy az endometriózis szövetek a bélszakaszra is ráterjedtek, és az orvosom azonnali műtétet javasolt. Mivel az azonnal is pár hónap múlva lett volna esedékes, unokatestvérem javaslatára és segítségével életmódot váltottam. A makrobiotikát választottam. Eredményeim fél egy év múltán tükrözték a befektetett energiát, a műtétet elkerültem, a ciszta mérete csökkent, a tüneteim, fájdalmaim csökkentek, stagnáltak. Pánikrohamom, mely addig gyakran kínzott, 3 hónappal később elmúlt, mintha sosem lett volna. Úgy gondolom, hogy környezetem formálhatja az egészségemet, de mégis én vagyok az aki a legtöbbet tudja tenni érte.”

Csilla

 

Endometriózissal küszködtem már 14 éves korom óta. Iszonyatos fájdalmaim voltak, ami az évek során csak rosszabbodott. Jártam orvosról orvosra, de igazából csak egyre erősebb fájdalomcsillapítókat kaptam, megoldást nem találtam. Azzal nyugtattak, hogy én ilyen típus vagyok, és kész. Ma már tudom, hogy a fájdalom és a ciszták jelzések arra, hogy valami gond van az egészségünkkel és oda kell ezekre a jelzésekre figyelmi. Minél korábban megtesszük, annál könnyebben és gyorsabban gyógyulunk.

Mi segített nekem? Az étkezés megváltoztatása. Sok diétát kipróbáltam, de csak a makrobiotika vált be. Rendszeres testmozgás. A kedvenceim: jóga, qigong, nordic walking, 3-1-2 meridián torna, aerobic. Arra mindig figyelek, hogy ne kimerülésig sportoljak. Inkább kevesebbet, de rendszeresen. Naponta legalább 20 percet sétálok. Ha tehetem, a jó levegőn a természetben. Alternatív terápiák. Hagyományos kínai orvoslás és shiatsu masszázs. Meditáció. Naponta 10 -15 perc. Bio, természetes kozmetikumokat és tisztítószereket használok. Igyekszem kezelni a stresszt és elegendő időt szentelni a pihenésre. Rendszeresen járok orvosi vizsgálatokra. A változások nem az egyik napról a másikra jelentkeznek, de kitartással nagyon szép eredményeket lehet elérni.

Orsi

 

Alhasi fájdalmak, menstruációs görcsök, erős vérzés, gyakori vizelési inger miatt több nőgyógyászt is felkerestem. A méhemen 6 x 7 cm nagyságú miómát és méhfal megvastagodást diagnosztizáltak. Az orvosom műtétet javasolt. Én azonban semmiképpen nem akartam a drasztikus mióma műtéti beavatkozást. A nagymamáimnál, anyukámnál nem fordult elő ilyen betegség korábban, ezért úgy gondoltam a betegségem okát az életmódban kell keresni. Kerestem a mióma kialakulásának okát és a mióma zsugorításának alternatív módszereit, hiszen -gondoltam- a kialakulásnak oka kell legyen és ha ezt megszüntetem a mióma növekedése is meg fog állni. Több miómás nővel is beszéltem és rátaláltam a mioma.hu-ra. Néhányan arról számoltak be hogy a mióma tüneteket és a mióma növekedését kismedencei tornával, Arwen tornával és makrobiotikus táplálkozással eredményesen lehet kezelni. Eleinte kételkedtem. Aztán elhatároztam, hogy változtatok az életvitelemen, nekilátok az életmódom megváltoztatásának. Bevezettem a tej és egyszerű szénhidrátmentes diétát és csak biopiacikon vásárolt húst és zöldségeket fogyasztok, minden nap 45 percet tornázom. Nem volt könnyű az átállás és ezt a családommal is el kellett fogadtatni. Néhány hónap múlva a közérzetemben pozitív változást tapasztaltam, a mióma panaszaim enyhültek. Hozzákezdtem a Cserháti Gabi által javasolt gyógynövény teák fogyasztásának. Mindenkinek csak javasolni tudom.”

Saci

 

Hogyan érte el Saci a mióma panaszok enyhülését és hogyan érte el hogy a mióma növekedése megállt?

Mit tett Saci állapotának javulása érdekében, megtudod itt: Mioma Organic Life

Forrás:

www.noiegeszsegert.hu

http://nicerice.hu/

http://www.biocsilli.hu/home

http://makrobio.blog.hu/

életmódnőgyógyászattermészetes eszközök a mióma panaszok mérséklésében
Comments (0)
Add Comment