Évek óta tapasztaljuk az állami nőgyógyászati ellátás nehézségeit, kisebb településeken az eszközök vagy szakemberek hiányát. Bőrünkön érezzük az állami egészségügy legatyásodását. Nyáron Mohácson és Kalocsán egy egész nőgyógyászati osztályt zártak be átmeneti időre. A bezárásról Mohács elesett címmel cikkek jelentek meg. Bezárt a mohácsi szülészet
Szeptemberi esemény volt az újbudai Szent Imre kórház szülészeti osztályának bezárása is és úgy tudjuk Szolnokon is akadozik a nőgyógyászati ellátás.
Szerencsére üdítő kivételként jó híreket is kapunk, mégpedig azt, hogy Budapest kerületében rászoruló hölgyek nőgyógyászati ellátását biztosító rendelőt nyitottak meg.
Állami ellátásban nem tudjuk előre melyik orvos végzi majd a vizsgálatot
A magánellátásban eddig is a fogorvosi és nőgyógyászati szakterület töltötte be a vezető szerepet. A 2021 március 1-től érvényes új egészségügyi törvény életbe lépése méginkább a magánellátás felé tereli a betegeket. Az okokat jól ismerjük. Megszűnt a korábbi gyakorlat, miszerint elmentél „magánban” konzultációra, vizsgálatra, majd választott orvosod beutalt mióma eltávolításra állami klinikára. Megszűnt az átjárás privát és állami ellátás között. A betegek számára a mai állami ellátás legnagyobb hátránya, hogy nem tudjuk melyik orvoshoz kerülünk vizsgálatra, és ki fogja megcsinálni műtétünket. Márpedig akinek speciális elhelyezkedésű például méhnyaki miómája van, annak egyáltalán nem mindegy kihez kerül műtétre. Senki nem szeretne műtét után arra ébredni, hogy nincs méhe.
Mióma kezelés állami vagy magánklinikán
Aki a mióma tünetek súlyosbodását tapasztalja, sűrű 22 napra jelentkező – a munkavégzést, családi életet hátráltató- intenzív menstruációval, rövidülő ciklussal, gyötrő alhasi fájdalommal, annál sürgőssé válik a mióma eltávolítása. Kapcsolódó bejegyzés: Mi számít sürgősségi esetnek?
Állami klinika hosszú várakozás
Az állami ellátásban hosszú várólistával számolhatunk. Konzultációra jelentkezéstől akár 2-3 hónap is eltelhet, mióma eltávolító műtétre pedig fél évet is várhatunk. Az országos hatókörű budapesti Mióma Centrum időpont foglalási naptárban negyedévre előre minden hely elkelt. Az új betegek vadásznak az esetleges lemondásra, ha nem szeretnének kínzó panaszokkal hónapokat várni. Az állami nőgyógyászati intézményekben uralkodó állapotok miatt egyre nagyobb figyelem irányul a magánklinikai ellátásra. Akinek van pénze, az elindul ebbe az irányba.
Mióma műtétek díjszabása magánklinikán
Óriási különbségeket tapasztalunk az állami és magánellátásban. Magánklinikán például használják a drágának számító összenövésgátló folyadékot, valamint a varratokhoz felszívódó anyagot használnak. Így a műtét után egy héttel esedékes varratszedés nem szükséges. A teljesség igénye nélkül szeretnék megemlíteni néhány mióma eltávolítást végző magánklinikát. Látható, hogy egy millió Forint alatt nem úszod meg a beavatkozást. Számolni kell még az előzetes vizsgálatok, vizitek, valamint a varratszedés és a hat hetes kontroll díjával. Az ellátás árát természetesen meghatározza a műtét nehézségi foka, ami függ a mióma méretétől és elhelyezkedésétől. Akinek van egészségbiztosítása könnyű helyzetben van, hiszen költségeit a biztosító fizeti. Kapcsolódó bejegyzés: Alma méretű mióma laparoszkópos eltávolítása I. Alma méretű mióma laparoszkópos eltávolítása II.
Beutalók érvényessége
Figyelj a dátumokra! Nőgyógyászodtól kapott vizsgálati beutalók három hónapig érvènyesek.
Minden rosszban van valami jó
Minden viszonyítás kérdése. Az itthoni magánklinikai árak töredékei a külföldinek. Ha itthon vagy, szerencsés vagy. Nagy-Britanniában élő hölgyek a következő árakról számolnak be.
Nőgyógyászati konzultáció 250.- Angol Font
Nőgyógyászati vizsgálat további 250.- Angol Font
UH vizsgálat 500.- Angol Font-tól
Mióma eltávolítás magánklinikán 10 ezer Font-tól
Mióma műtéti ellátás árak magánklinikán
Dunamedicalcenter
Laparoszkópos mióma eltávolítás a műtét nehézségétől függően 482.000.—846.000.-Ft
Maternity Nőgyógyászati Magánklinika
Mióma eltávolítás egy napos kórházi tartózkodással 2.240.-Euro-tól 920.000.-Ft
(409.-Forint árfolyam)
Laparoszkópos mióma eltávolítás két napos kórházi tartózkodás 2600.-Eurotól 1.100.000.-Ft
(409.- Forint átfolyam)
Semmelweis Egészségügyi Kft
Laparoszkópos mióma eltávolítás (méheltávolítás) 640.000.-Ft–900.000.-Ft
Hiszteroszkópos mióma eltávolítás 570.000.-Ft
Professzori vizsgálat konzultáció, 2D ultrahang, bimanuális vizsgálat 40.000.-Ft
Tritonlife Róbert Magánkórház
Mióma eltávolítás három nap ápolással 899.000.-Ft
Kisebb mióma laparoszkópos eltávolítása 649.000.-Ft-tól
Kisebb mióma hiszteroszkópos eltávolítása 399.000.-Ft-tól
Méheltávolítás három nap ápolással 999.000.-Ft
A mióma embolizáció nem klasszikus értelemben vett műtét. A mióma embolizáció egy radiológiai eljárás, amely során a miómához vezető ér vérellátása csökken. Néhány hét, hónap elteltével felére zsugorodik a mióma. A beavatkozás nagy előnye, hogy csupán egy éjszakát kell a klinikán tölteni, valamint nincs seb és vágás. Tájékoztatásként álljon itt a mióma embolizáció ára.
Premier Med Egészségügyi-, Oktató- és Kutatóintézet
Mióma embolizáció 760.000.-Ft
Kapcsolódó bejegyzések: Mióma embolizáció Budapesten Mióma embolizáció Debrecenben Mióma embolizáció Pécsen Mióma embolizáció helyszínek Magyarországon Adenomiózis kezelése méhartéria embolizációval
Egészségbiztosítón keresztüli közvetlen fizetés esetén szakorvosi vizsgálatonként 10.000 HUF extra díjat is felszámolnak.
Forrás:
https://alfahir.hu/2022/06/01/mohacsi_korhaz_szuleszet_bezaras_csaladalapitas_egeszsegugy
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a magánklinikákon a műtéti várakozási idő MOST nagyjából mennyi idő?
Átlag három, négy hét, attól függ mekkora a miómád és mi a panaszod.
Nekem 2 hónap volt, de tudtak volna 2 héttel hamarabbi időpontot is ajánlani
Egy kérdésem lenne. Volt már olyan hölgy, akinek eltűnt magától a miómája? Egy hete voltam a nőgyógyászomnál vizsgálaton. Másfél éve két miómám volt, egy nagyobb másfél cm és egy másik hasonló. Azon csodálkoztam, most csak egy mióma van, ami 5 mm (két orvos is látta, két különböző szekrendelőben). Sokat dolgozom az egészségemen, épp túl vagyok pár vizsgálaton (vitaminszintek, tápanyagok). Nincsenek nagy eltérések. A vasszintem és magnéziumszintem alacsony, de nem súlyos. Sok minden változott az életmódomban az elmúlt évben. Lehet csak magától tűnt el a mióma, vagy az életmód miatt? Érdekelne más is járt már hasonlóan?