A méhmióma a 40-50 év közötti hölgyek 70 százalékát érinti. Bár kialakulásának oka pontosan nem ismert, feltételezések szerint a hormonegyensúly problémái állnak a háttérben. Ebben szerepet játszhatnak a helytelen táplálkozási szokások, az ásványi anyag és vitaminhiány, a környezeti és mentális stressz.
A Hormondiéta mióma zsugorító, mióma tüneteket enyhítő, ösztrogén dominancia kezelő, antiösztrogén étrendben a könnyen emészthető, az alhasi fájdalmat és görcsöket enyhítő, tápanyagban gazdag és lehetőleg daganatnövekedés gátló hatású élelmiszereket részesítjük előnyben. Hihetetlen különbség van az előbbi szempontokat figyelembe véve a banán érettségét nézve. A mióma zsugorító táplálkozás során válaszd a barna színű banánt!
Ha eddig kidobtad a barna foltos banánt, mától ne tedd!
Meglepő, de a barna foltos szottyadt banánnak háromszoros egészségvédő (mióma zsugorító) hatása van hibátlan sárga héjú társához képest.
Miért állítom ezt?
Bár a páratlan adottságokkal rendelkező jó magyar mezőgazdaság minden hónapban biztosít friss, helyi, a Hormondiéta szempontokat követő vegyszermentes gyümölcsöket, azért a nem itthon termő, hosszú szállítási idővel rendelkező érett banán fogyasztását mégsem szabad kihagyni.
Ellentétben az almán, körtén megjelenő barna foltokkal, a banán barna foltja nem rothadást, hanem a gyümölcs érettségét jelenti. A barna szín szervezetünk számára kedvezőbb tápanyagösszetételt biztosít.
Kapcsolódó bejegyzések: A mióma hajlamosító vitaminhiány feltételezhető okai Mióma tünet Mióma, adenomiózis, adenomióma, endometriózis A D vitamin hiány lehetséges hatása méhmióma esetén
Miért egészségesebb az érett, barnafoltos banán?
Hasonlítsd össze egy érett és éretlen banán ízét. Mintha nem is ugyanaz a gyümölcs lenne. Tápanyag összetételben is különböznek. Egészségünkre gyakorolt kedvező (mióma zsugorító) hatást tekintve, az érett banán egy orrhosszal vezet.
5 érv a barna színű banán mellett
1. Ahogy az érés folyamán a banánhéj barnává válik, a nehezen emészthető keményítő könnyen emészthető gyümölcscukorrá alakul.
2. Figyeld csak meg! A sárga banán fogyasztása után felfújódsz akár egy lufi, mivel az éretlen banán nagy mennyiségben tartalmaz nehezen emészthető keményítőt. Ez okozza a hasfájást és felfúvódást. Az érett banán ezzel ellentétben könnyen emészthető „anyagcserebarát” növényi rostokat tartalmaz.
3. Egy japán tanulmány szerint (https://www.jstage.jst.go.jp/article/fstr/15/3/15_3_275/_pdf) az érett banánban található tápanyagok szervezetünkben „daganat-gátló” hatású (tumor nekrose) anyagok létrejöttét segítik elő.
4. Immunrendszerünk is profitál az érett banánból, hiszen tápanyagai a szervezetünket védelmező fehér vérsejtek termelését ösztönzik. Ebben a tulajdonságban az érett banán nyolcszor jobban teljesít éretlen sárga társánál.
5. A szottyadt banán lúgosító hatású ásványi anyagokban gazdag (például magnézium, kálium) amivel kedvező irányba billenti szervezetünk sav-bázis egyensúlyát..
Hogyan tudod a zöld vagy sárga banán érését gyorsítani?
Sajnos az üzletekben legtöbbször sárga vagy zöld színű banán kapható. Hogyan tudod az érést természetes módon felgyorsítani?
Tégy a banán mellé almát. Az alma ethilt bocsát ki magából, amely a banán gyorsabb érését elősegíti.
Hogyan használd a barna színű banánt?
Az érett banánt kétféleképpen használhatod. Lehet süteménykészítéskor kötőanyag és lehet természetes édesítőként az ipari kristálycukor helyettesítője. A banán héját mire használod? Állítólag azt is meg lehet enni.
Példa
A mióma zsugorító étrendben gyógynövényes zöldturmixokat gyakran fogyasztunk érett banánnal. A banánt felszeleteled, mélyhűtőbe teszed, amikor édesítőre van szükséged, előveszed.
Csökkentsd Te is a mióma méretét, a műtét utáni visszanövés 52 %-os esélyét helyes életmóddal!
3 az egyben termékeink (Mioma Organic Life 2.0 + Hormondiéta + Női Egészségtorna) 8000.-Ft kedvezménnyel. Vásárlóinknak most két ingyenes életmód tanulmányt küldünk! Kattints és gyógyulj természetesen!
Forrás:
https://www.smarticular.net/reife-braune-bananen-sind-gesund/?utm_source=smarticular.net+-+Top+Tipps&utm_campaign=935df2e351
Department of Medical Life Chemistry, Faculty of Pharmaceutical Sciences, Teikyo University, Sagamiko-machi, Sagamihara-city, Kanagawa 229-0195, Japan
https://www.jstage.jst.go.jp/article/fstr/15/3/15_3_275/_pdf
https://hu.wikipedia.org/wiki/Tumor_nekr%C3%B3zis_faktor_alfa