A kutatás célja olyan hölgyek érzéseinek vizsgálata akik lelki okok miatt terméketlenségben (infertilitás) szenvednek, tehát méhük teljesen épp, illetve olyan nők vizsgálata akik valamilyen okból méheltávolító műtéten estek át.
Sajnos kevés szó esik a méheltávolítás lelki következményeiről. A hölgyek hasonlóan érezhetnek, mint a funkcionálisan meddő nők, abban az esetben ha nem született gyermekük. A kutatásban vizsgálják, hogy talán a gyermek megléte pozitív hatással lehet a nők műtét utáni lelki állapotára. Az eredményeket a nők lelki támogatásában használják fel, olyan tekintetben, hogy rálátást kapjanak, mely területen élnek át károsodást (depresszió, párkapcsolati elégedettség, nőiesség érzet).
A kutatás vezetője
Pinhasov Mirjam, harmadéves pszichológus hallgató a Debreceni Egyetem Bölcsésztudományi Karán. Szakdolgozati kutatásában hiszterektómián átesett és meddő nők nőiesség érzetét, párkapcsolattal való elégedettségét és észlelt depresszióját vizsgálja egy kérdőív formájában.
A kutatás Dr. Héjja-Nagy Katalin, egyetemi adjunktus szakmai felügyelete alatt zajlik. A kérdőív kitöltése anonim, önkéntes. A kitöltők nem azonosíthatók be és csupán vizsgálat-vezetőnek van hozzáférése az összegyűjtött adatokhoz, valamint kizárólag ebben a kutatásban használják fel.
A vizsgálat célja, hogy jobban megismerjék a termékenységi zavarok és méheltávolítás pszichés hátterét, következményeit. Az eredményekkel hozzájárulnak a meddő és méheltávolításon átesett hölgyek lelki segítéséhez. https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdMSCma7hKN8U…/viewform
Segítségedet előre is köszönöm!
Kapcsolódó bejegyzések:
A méheltávolítás lehetséges hatásai
Hogyan kerüld el a méheltávolítás utáni szövődményeket?
Lelki dilemmák: egy méheltávolítás története
Hogyan viszonyulnak a hölgyek méhük elvesztéséhez?
Kapcsolódó termék:
Mioma Organic Life 3.0 életmód program: egy kísérlet a méh megőrzésére
Irodalom: