A havi vérzés (menstruáció) a hölgyek életében a hétköznapok része. Alhasi fájdalom, hangulatingadozás, általános rossz közérzet hátráltatja a munkavégzést és keseríti meg az emberi kapcsolatokat.
Ösztrogén dominancia, mióma mellett a perimenopauza éveiben a panaszok fokozódnak. A női ciklus 23-21 napra rövidül, így nem négy hanem akár három hetente is sor kerülhet vérzésre. Akinek miómája van, a helyzete nehezebb, hiszen a jóindulatú daganat miatt a méhfal rugalmatlanná válik, a vérzés erősebb. Technikákat kell kialakítani az erős vérzés és a vérszegénység kezelésére.
Kapcsolódó bejegyzések: Erős menstruációt csillapító gyógynövények Három napos vasban gazdag étrend
Az alkoholtól jobb lesz a hangulatunk?
Régen jól bevett szokás volt, hogy a menstruáció előtti napokban a hölgyek az alkoholt hívták segítségül. Talán még ma is sokan azt gondolják, hogy egy-két konyak, néhány pohár bor lazít, enyhíti a tüneteket és a menstruáció könnyebb lesz.
Azt kell mondanom, a menstruáció alatti alkoholfogyasztás feltételezett közérzetjavító hatása TÉVHIT.
Rossz ötlet
Mint a tíz éve működő mioma.hu nőgyógyászati életmódbog alapítója kicsit már megismertem a hátteret, ezért szeretném elmondani, miért nem jó ötlet az alkoholfogyasztás a menstruáció alatt.
Az alkohol a hormonháztartás működését zavarja
Az alkohol képes az ösztrogén és progeszteronszint alakulásába beavatkozni, ezzel a hormonháztartásban képes kisebb káoszt okozni. Nőgyógyászati szakmai oldalakon olvashatjuk, hogy a menstruáció alatti rendszeres alkoholfogyasztás a női ciklus totális felborulásához vezet. És ez a hormonrendszer károsító vegyi anyagok miatt plusz terhet ró szervezetünkre. Az eredmény a már többször említett ösztrogén dominancia. A 28 napos ciklus 21-23 naposra rövidülésének számos oka lehet, egyikük az alkohol.
Az alkohol erősíti a fájdalmat
Sajnos a hölgyek nagy része tapasztal menstruáció alatt intenzív alhasi fájdalmat. Bizonyára már Te is kipróbáltad, két pohár borral csillapítani a fájdalmat. Most tedd fel a kérdést őszintén magadnak. Az alkohol segít jobban elviselni a fájdalmat? Lehet hogy már Te is ráeszméltél, valójában az alkohol csak ront a helyzeten. Olyan mint a kábítószer. Érzékelésünket tompítja, közben szervezetünktől vizet von el. Az eredmény fejfájás, erősebb fájdalom. Másnap pedig még rosszabb közérzetre ébredünk.
Durvább PMS tünetek
Minden korosztályt érint a PMS. A 20-as 30-as korosztály is gyakran szenved a menstruációt megelőző fejfájástól, kellemetlen közérzettől, mellfeszüléstől. Itt is érvényes a fenti megállapítás, az alkohol a tüneteket súlyosbítja, sem fájdalomcsillapításra, sem hangulatjavításra NEM ALKALMAS.
Csökkenő magnéziumszint
Az alkohol negatívan hat a magnéziumszintre. Hatására nő a szervezet magnézium szükséglete, a vér magnéziumszintje drasztikusan csökken. Ez normális esetben nem jelent nagy problémát, hiszen a szervezet gyorsan pótolja. Szervezetünk számára az igazi kihívást az jelenti, hogy menstruáció alatt is emelkedik a magnézium szükséglet. Így hirtelen két nagy mennyiségű magnézium bevitelt igénylő tényező terheli meg a szervezetet. Bár az állapot nem életveszélyes, kellemetlen mellékhatásokra számíthatunk. Például a vércukorszint drasztikusan leesik, és a mindenki számára ismert hatás, a farkasétvágy, esti nassolás, éjszakai evés sem marad el.
Szélsőséges hangulatingadozás
Ahogy fent említettem, sokan az alkoholt fájdalomcsillapítóként vagy antidepresszánsként használják. Pedig ennek pont az ellenkezője történik. A menstruáció alatti fájdalom és hormoningadozás vezet hangulatingadozáshoz. A hangulatingadozás sem az elszenvedő nő sem pedig környezete számára nem kellemes. Az alkohol pedig nem csökkenti a hangulatingadozás mértékét hanem szélsőségesebbé teszi.
Kapcsolódó bejegyzések
Plusz magnéziummal enyhítheted a mióma tüneteket Három menstruációs nassolnivaló Tippek hangulati hullámvölgyek ellen Három napos kölesböjt és étrend
Kapcsolódó termék
Mioma Organic Life 3.0 életmódprogram, Hormondiéta receptgyűjtemény, kismedencei Női Egészségtorna 3 in 1 termékünk tizenöt százalék kedvezménnyel Rendeld meg most!
Forrás:
https://www.fitforfun.de/news/warum-alkohol-waehrend-der-periode-keine-gute-idee-ist-256058.html
https://flo.health/menstrual-cycle/health/period/alcohol-and-period
https://en.wikipedia.org/wiki/Premenstrual_syndrome
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/premenstrual-syndrome/symptoms-causes/syc-20376780
https://vivalabavaria.com/blogs/magazin-vivalabavaria/antibiotika-und-alkohol