Méhmióma kockázati tényezők egyike a túlterhelt máj

Melyek a túlterhelt máj jelei?

Bizonyára hallottál róla, hogy a méh-mióma növekedését hajlamosító tényezők egyike a hormonegyensúly zavara. Egyik megjelenési formája az ösztrogén dominancia. Az ösztrogén többlet kialakulását két dolog hajlamosítja: az egyik a perimenopauza, a másik életmód és környezeti hatásokban keresendő.

A nőgyógyászati betegségek széles skálájáért felelős  ösztrogén többletért életmód és környezeti hatások felelősek.  Az elmúlt 50 évben évente több ezer bizonytalan hatású mesterséges vegyület került környezetünkbe. Temérdek ösztrogén-szerű hatást kiváltó anyag vesz körül bennünket a vegyipari termékektől kezdve a gyógyszereken át, a mezőgazdasági, élelmiszeripari „hozzáadott”  anyagokig.

Májunk szerepe az ösztrogén-kivezetésben

A természetgyógyászat holisztikus szemlélete szerint a mióma növekedése májunk ösztrogén kivezető képességén is múlik.  Májunk ugyanis szervezetünk működéséhez szükséges illetve nem szükséges anyagokat egy filterhez hasonlóan szűri.

Májunk bontja le szervezetbe jutó ösztrogéndominanciát, mióma növekedést előidéző hormonokat.  Májunk működése kihat a hormonegyensúlyra, energiaszintünkre és testsúlyunkra.  A szervezetünkbe jutó mesterséges vegyületek óriási terhelésnek teszik ki a májat. Ha a túlterhelt máj nem tudja ellátni méregtelenítő feladatát, az a hormonegyensúly zavarához vezet.  Vajon melyek a máj működését gyengítő hatások és hogyan ismerd  fel ha túlterhelt a májad?

Mióma hajlamosító tényezők egyike a gyenge májműködés. Májad optimális működése érdekében kerüld a gyógyszereket, alkoholt és feldolgozott élelmiszereket. Erősítsd májad citrom, articsóka, búzafű, zeller, paradicsomos zöldturmixokkal. Fotó: Pinterest.com

Májműködést gyengítő (mióma növekedését serkentő) hatások

  • szennyezett élemiszerek: peszticid, herbicid, fungicid, penészspóra maradványok
  • tisztítószerek, textilek, csomagoló anyagok vegyszermaradványai
  • gyógyszerek
  • alkohol

Melyek a túlterhelt máj jelei?

Májunk terhelhető, de egy idő után hordóhoz hasonlóan „méreganyagokkal” telítődhet. Ezek lehetnek a túlterhelt máj jelei.

  • fáradékonyság
  • levertség
  • hangulatingadozás
  • gyomorfájás
  • fejfájás

Melyek a túlterhelt máj külső jelei (3)?

  • bőrprobléma
  • túlsúly
  • szemfehérje sárgás elszíneződése
A szemfehérje sárga elszíneződése a máj gyenge működésére utalhat. Fotó. vista.ch

Túlterhelt máj jele lehet a megemelkedett bilirubin (vérfesték) miatti bőr, szem sárgás elszíneződése,.  (A bilirubin a vörösvértestek hemoglobin részének egyik bomlásterméke.)

Máj tehermentesítése

Jómagam tizenhat évig szedtem gyógyszereket. Ki gondolt akkor arra hogy ez hosszú távon káros lesz.
A miómát, ösztrogén dominanciát előidéző felesleges gyógyszermaradványokat májműködést serkentő zöldturmixokkal kivezetheted.

Mióma zsugorító, ösztrogén dominancia csökkentő, májtisztító uborkás, zelleres, petrezselymes zöldturmix
Hozzávalók
  • 1 csésze spenót
  • 1 nyári alma
  • 1 friss szabadföldi uborka
  • 1 csésze zeller levél
  • 1 cm gyömbér
  • 1 csokor petrezselyem
  • 1 lime leve ½ citrom leve
  • 3 dl hormonmentes forrásvíz

Támogasd a máj méregtelenítő munkáját a mióma növekedése megfékezése érdekében „májbarát” táplálkozással, májerősítő.gyógynövény készítményekkel (máriatövis, articsóka, oroszlánfoggyökér) További javaslatok: életmód mióma, ösztrogéndominancia esetén itt.  Kímélő testmozgás, kismedencei torna mióma esetén.

Máriatövis: kulcs a fogyasztásban rejlik

Legismertebb májméregtelenítő gyógynövény a máriatövis. Teának nem alkalmas. Sem áztatással, sem főzettel, sem forrázattal nem lehet kivonni hatóanyagát. Szilimarin hatóanyaga vízben nem oldódik. „Monoteaként” sem érdemes használni és májvédő teakeverékek összetevőjeként sem fejti ki hatását. Hatásosabb tea helyett hatóanyag-kivonatot tartalmazó készítményt vagy máriatövis olajat használni.  (Forrás: Webbeteg)

További májregeneráló élelmiszerek

kurkuma, fokhagyma, pitypang, olívaolaj, keresztestvirágú zöldségek 

Tea helyett használj máriatövis olajat. Forrás. Pinterest.com
Kapcsolódó bejegyzések:

Mióma hajlamosító tényezők   Mióma tünetek  Mióma gyógyítás természetesen II.   Bizonytalan hatású ösztrogén dominanciát kiváltó vegyszerek   Öt májregeneráló pitypangrecept    Tavaszi megújulás articsókalé, lábfürdő, anyagcsere-serkentő tripla D vitaminnal 

Forrás:

http://www.egeszsegtukor.hu/ferfitukor/a-maj-szerepe.html
3 äußere Anzeichen, dass Sie innerlich vergiftet sind- gnl-na@nl.fid-gesundheitswissen.de- Naturmedizin Aktuell – Ausgabe 13.02.2018.

https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/29306/gyogynovenyek-helyes-alkalmazasa 

http://www.natuerlichentgiften.com/presentation

https://maj-epe.hu/maj/maj-mukodese

http://www.webbeteg.hu/cikkek/emesztorendszer/9761/a-maj-mukodese-es-betegsegei

http://www.webbeteg.hu/cikkek/adattar/493/bi-bilirubin

http://www.egeszsegtukor.hu/ferfitukor/a-maj-szerepe.html

https://hu.wikipedia.org/wiki/Hemoglobin

https://herbstlust.de/leber-entgiften/

https://vista.ch/einblick/wenn-sich-das-augenweiss-verfaerbt/ 

https://magyarmezogazdasag.hu/2023/02/22/osztrogenszennyezes-ilyen-hormon-termeszetben-ez-nem-termeszetes   

https://www.lebepur.com/magazin/leberentgiftung-warum-deine-leber-es-verdient-gepflegt-zu-werden/ 

 

mióma okaösztrogéndominancia
Comments (4)
Add Comment
  • Bogi

    A mariatövis segíti az ösztrogén lebontását.

  • Éva

    A máriatövist ajánlották a máj működésének segítésére/fokozására, hogy jobban bontsa le a felesleges ösztrogént. Gyógyteázás, önsanyargatás? Minek ha mégis kés lesz a vége…

  • M.V.

    máriatövis, articsóka, oroszlánfoggyökér- ezek ösztrogén tartalmúak én nem ajánlom. A máriatövis egyeseknél mellcisztákat okoztak…

    • Cserháti Gabi

      A Naturmedizin Aktuell 2018 02.22. számában ez áll: Unterstützen Sie Leber und Nieren mit Heilpflanzen wie Mariendistel, Artischocke und Löwenzahn sind bekannt für ihre positive Wirkung auf die Leberfunktion. Azt itt nem írják hogy ezek ösztrogénhatású növények, vagy pusztán hormonegyensúlyteremtő hatású fitoösztrogének. Forrás:https://www.fid-gesundheitswissen.de/