Magánklinikai mióma műtéti tapasztalatok
Mi történik ha mióma műtét közben derül ki hogy a mióma eltávolítása nehezebb és több időt vesz igénybe a tervezettnél?
Intézményenként más szabályok
Van olyan intézmény ahol a műtét előtt felvilágosítást adnak az esetlegesen felmerülő plusz költségekről és van ahol ezt meg sem említik. Előfordul, hogy másfél óra helyett egy órával több, tehát két és fél órás lesz a műtét és mégsem kell többet fizetni. Van ahol pedig igen. A plusz idő, energia a számla összegében megmutatkozik.
Betegtársunk a következőkről számolt be
Magánklinikai mióma műtét lebonyolításának tapasztalatai
A klinika a műtét költségeiről előzetesen árajánlatot ad. Az aneszteziológusi állapotfelmérésen mindenkivel aláíratnak egy papírt arról, hogy a karszalaghoz és katéterhez hozzájárulunk. Egy másik beteg által aláírt dokumentumban pedig az áll, hogy a beteg visel minden felelősséget az extra idő ráfordítást és extra műszer igénybevételt illetően, de az egyéb szakorvos bevonásának költsége is ide tartozik.
A műtét előtt azt is alá kell írni hogy amennyiben nem fogják tudni megoldani laparoszkóppal a műtétet, hasi vágással járó beavatkozásra is sor kerülhet.
Utólagos tájékoztatás- van ilyen?
Extra szolgáltatásnak minősül, ha a tervezettnél hosszabbra nyúlik a műtét. Van olyan klinika, ahol ezt elég furcsa módon utólag közlik. Utólag az orvos tájékoztat az extra díjról mondván ez nem orvosi munkadíj hanem kórházi költség, mivel a tervezettnél hosszabb ideig vették a műtőt igénybe. Itt előre nem említették, hogy a műtőhasználat időre megy. Tehát a műtét nem darabszámra megy, hanem műtéti óradíjra!.
Felmerül a kérdés, ha negyven (40) perc alatt végeztek volna a műtőben, tehát a tervezettnél fél órával korábban, akkor a klinika fizet vissza bizonyos összeget a betegnek?
Felmerül a másik kérdés, a műtő használati díjat kik között kell elszámolni? Illetve kik között kell elszámolni a műtéti szoba bérleti díját?
Beteg és kórház között?
Orvos és kórház között?
Egy másik betegnek plusz százezer forintot számoltak fel, mert a műtétnél olyan speciális eszközre volt szükség, ami nem tartozott a műtéti alapfelszerelés díjába.
Kapcsolódó bejegyzések: 12 kérdés, 12 válasz a mióma laparoszkópos eltávolításáról Világhírű magyar találmány a laparoszkópiában Tizenegy információ a mióma hiszteroszkópos eltávolításáról
AMI ELÉGEDETTSÉGRE AD OKOT…
Az orvos elképesztő bravúros műtétet hajtott végre. Kettő nagy miómát állapítottak meg szeptemberben. Azonban a műtét során derült ki, hogy kettőnél több mióma volt a méhben.
Volt több kicsi borsószem nagyságú, amit „széttrancsíroztak”. Az egyik nagyobbal könnyen „elbántak”, de a másik nagyobb rá volt borulva a húgyhólyagra és hátrafelé billent. Onnan kellett lehámozni. Végül nem kellett a méhet kivenni. Korábban brutális derékfájások voltak, a mióma szétfeszítette a szalagokat. Műtét után megszűnt a derékfájás. Az ápoló személyzet végig felügyelt. Ha a beteg kérdez, válaszolnak, magyaráznak. Ha kell fájdalomcsillapító, adnak, kötést cserélnek. Kényelmes kétágyas fürdőszobás szobákban helyeznek el.
ÉS AMI NEM TETSZETT
Sok az ellentmondás az ellátás során
– Az aneszteziológus szerint nem kell előre beadni a vérhígítót, csak be kell vinni a kórházba.
Egy másik betegnek adtak vérhígítót az aneszteziológiai vizsgálaton és utasították a beteget hogy előző nap adja be magának.
– A műtét előtt van akit csak „felkapnak” és a műtőbe viszik minden magyarázat nélkül. Egy másik betegnek pedig türelmesen elmagyarázták, hogyan történik az altatás és mi fog történni a beavatkozás során.
– Az egyik beteg párját műtét előtt kiküldték a szobából, elküldték a műtét befejezéséig. Egy másik beteget a párja elkísérhette egészen a műtőajtóig.
– Az aneszteziológusi állapotfelmérésen javasolták az irányított véradást a sok vérveszteséget okozó nagy miómák miatt, míg másoknak nem javasoltak ilyet.Előző beteg másfél héttel a műtét előtt mozgósította a rokonságot, ismerősöket véradásra.
A felelősséget tekintve mindenki a másikra mutogat
Példa: Aneszteziológus ismerteti a műtét előtti napra vonatkozó hashajtós-béltisztítós eljárást. Szükséges beöntés is? – kérdezi a beteg. Aneszteziológus válasza, ő nem tudja hogy a nővéreknek mi van utasításba adva.
Ha a nővért kérdezed a beöntésről, hogy minek kell ha előző nap úgyis béltisztítást végeznek, széttárt karral azt válaszolja, a beöntéshez az orvosok ragaszkodnak. A nővérek az orvos utasítása szerint dolgoznak.
A parkolásért is fizetni kell
Jó lenne ha egy drága magánklinikán ingyen vehetnék igénybe a parkolót a betegek. De sajnos ez nem így van, a parkolásért is külön fizetni kell.
Összefoglalva
Aki magánklinikai ellátást vesz igénybe, érdeklődjön előre, hogy mi az eljárás abban az esetben ha nem betervezett módon a műtét több időt vesz igénybe illetve komplikáltabb a tervezetthez képest. Fentiek alapján írd össze téged mi az ami érinthet és készülj fel rá időben. A betegnek nincs szüksége plusz stresszre, váratlan helyzetekre, hiszen ez nehezíti a gyógyulás folyamatát. Csatlakozz a közösséghez és kérdezd meg a többieket, az adott klinikán milyen tapasztalatra tettek szert.
Kapcsolódó bejegyzések:
Tíz pontban a méhmiómáról Négy erős menstruációt csillapító gyógynövény
Kapcsolódó termék:
Mioma Organic Life 3.0 életmódprogram Hormondiéta receptgyűjteménnyel a mióma zsugorításért Katt, rendeld meg most!
Forrás:
https://www.privatklinik-portal.de/beitraege/die-vorteile-von-privatkliniken-ein-ueberblick/
https://www.privatklinik-portal.de/beitraege/die-vorteile-von-privatkliniken-ein-ueberblick/
https://bhc.hu/szolgaltatasaink/szakrendelesek/aneszteziologia