Ida négy cm-es miómájának története II. rész
Összetartó közösségünk tagjai saját történetük bemutatásával segítik, lelkesítik sorstársaikat. Egy egy betegtörténet megismerésével láthatjuk hogy szinte teljesen hasonló problémákkal (erős menstruáció, vérszegénység, gyengeség, alhasi fájdalom, agyi köd) szembesül sok-sok nőtársunk.
A negyven és ötven év közötti hölgyek hetven százalékának lesz miómája, adenomiózisa, méhmegnagyobbodása. Magyarországon az évi 13.000 méheltávolítás vezető oka (állítólag kétharmad arányban) miómára vezethető vissza.
Kapcsolódó betegség történetek:
Alma méretű mióma laparoszkópos eltávolítása I. rész
Alma méretű mióma laparoszkópos eltávolítása II. rész
Evelin 16 cm-es miómájának története I. rész
Evelin 16 cm-es miómájának története II. rész
Ida történetét bemutató video első részében négy cm-es miómájának tüneteiről, vérszegénységről, a vizsgálatokról és kipróbált alternatív gyógymódokról hallhatsz. A második részben a következő kérdésekre kapsz választ.
Felkészülés a műtétre
Hogyan tűzték ki a beavatkozás (méheltávolítás) időpontját? Miért kellett elhalasztani a műtét időpontját? Milyen előzetes vizsgálatokra volt szükség? Milyen indokkal nem vállalhatja be az aneszteziológus az altatást? Hogyan telt az első nap a klinikán a műtétet megelőzően?
Mióma-, méheltávolítás
Miért fontos jelezni az altató orvosnak ha „hányós” vagy? Mit jelez a műtét utáni alacsony vérnyomás? (100-90-80-70-60-as vérnyomás és sugárban történő hányás) Mire utalnak a tünetek? Melyek a belső vérzés tünetei?
Két műtét 24 óra alatt
Miért volt szükség egy műtét után azonnal a következőre? Milyen vizsgálat derítette ki a belső vérzést? Mikor került sor a második műtétre és mennyi ideig tartott? Mit jelez az iszonyú melegségérzés? Mikor helyeznek a hasra kisebb „homokzsákot? Mi okozta az első műtétnél a komplikációt? Hogyan befolyásolta a három császármetszés hege a műtétet? Miért volt nehéz eljutni a műtétig?
Egymás után két műtét és ami azután következett
Mi történt műtét után egy héttel? Milyen tünetek utalnak a bélműködés leállására?
Miért fontos a műtét előtti és utáni étrendi ajánlások betartása? Mi a video célja Ida szerint?
Ida tanácsai műtét előtt álló hölgyek számára
Merj számodra kellemetlen dolgokra NEM-et mondani! Miért fontos figyelni a műtét utáni megfelelő bélműködésre? Milyen tanulságokkal szolgál Ida videója?

Olvass további történeteket! Nem vagy egyedül!
Happy end story egy csecsemófejnyi miómával
Görögdinnye méretű méh hátsó fali mióma eltávolításának története
Ida történek első részét itt hallgathatod meg. A második részt pedig itt.
Észrevételed van? Kérdeznél? Írj nekünk az info kukac mioma pont hu e-mail címre. Vagy csatlakozz a közösséghez. Szeretettel várunk!
Sziasztok! Szeretném én is megosztani a történetemet, hátha valakinek segítséget vagy reményt ad. Nekem rengeteget segített az oldal — a sok megosztott tapasztalat, történet, ajánlás sokszor irányt mutatott, amikor tanácstalan voltam. 2024 júniusában, egy menedzserszűrésen derült ki, hogy miómám van, ami akkor 78×85 mm-es volt. Őszintén szólva, előtte utoljára 2022-ben jártam nőgyógyásznál, de akkor ez még nem került szóba.Az orvosom a szegedi Női Klinikát javasolta (szegedi lakosként ez volt a legkézenfekvőbb), és el is indult a folyamat. Bár eredetileg laparoszkópos műtétben reménykedtünk, végül a mióma mérete és elhelyezkedése miatt (hátsó fali, méhbe növő) nyitott hasi műtét lett belőle. A műtétre 2024 novemberében került sor, de sajnos nem jártak sikerrel. Felnyitottak, de nem tudták biztonsággal eltávolítani a miómát, és féltek attól, hogy ha rossz helyen vágnak bele, a méhem eltávolításával járhat a beavatkozás. 26 évesen, gyermektelenül ezt érthetően nem szerettem volna.A műtét után Ryeqo szedését javasolták, hogy csökkentse a mióma méretét, és majd később újra próbálkoznánk.Ezzel a megoldással nem tudtam azonosulni, ezért más lehetőségek után néztem. Ekkor találkoztam az embolizációval, és konzultáltam Dr. Harmat Zoltánnal is, aki ezt javasolta. Nagyon korrekt és segítőkész volt, de mivel ő radiológus, úgy éreztem, mindenképp szeretném egy nőgyógyász véleményét is kikérni.Így kerültem Prof. Dr. Ács Nándorhoz, aki nagyon alaposan és türelmesen átbeszélte velem az összes lehetőséget. Az ő véleménye szerint a mióma mérete miatt az embolizáció már nem lett volna hatékony, ezért végül közösen úgy döntöttünk, hogy megpróbálunk egy újabb nyitott hasi műtétet. Ekkorra a mióma már 130 mm-esre nőtt, így sajnos az is benne volt a pakliban, hogy a méhem eltávolításával zárul a műtét. De szerencsére nem így lett! A műtét sikeres volt, a méhem és a petefészkeim is megmaradtak, minden rendben van. Hihetetlenül hálás vagyok a professzor úrnak, és nagyon örülök, hogy nem adtam fel az odáig vezető úton. Ha valaki hasonló helyzetben van, csak azt tudom mondani: merjetek kérdezni, más orvosokat is felkeresni, és végigmenni az úton. Megéri!