Anyukám kislány koromban télen mindig figyelmeztetett:Öltözz fel melegen! Ne hordj télen vékony pántokból álló bugyit! Felfázol! Erre csak legyintettem: ugyan, úgysem fázom meg. Neked is ismerős a helyzet? Mai fejemmel be kell látnom, anyukámnak igaza volt!
A probléma nem azonnal, hanem sok-sok év elteltével érezteti hatását méhbetegségek “képében.” Saját bőrömön tapasztaltam a felfázás mióma hajlamosító hatását. Tartós hidegben vékony nadrágban és pántos slipekben forralt borozni órákig a nagyvárosi tereken károsítja az ivarszerveket.
Hogyan hat a hideg belső női szerveinkre?
Professzor Balázs Csaba endokrinológus főorvos Budai Endokrin Központ szerint a méh betegségek jelentős része a „hideg méh” jelenségre vezethető vissza.
3 féle hideg-hatás veszélyezteti a méh egészségét
1. fizikai hideg
2. stressz miatti keringés lassulásból eredő hidegérzet
3. ülő munka miatti keringés lassulásból eredő hideg
Tehát nem csupán fizikai hidegről, hanem a stressz vagy ülőmunka miatti keringési zavar következtében kialakuló „hideg méh” betegség hajlamosító tényezőről beszélhetünk. A fenti három féle hideg hatás okozhatja a méhfal megvastagodását és növeli a különféle méh betegségek adenomiózis, mióma, endometriózis kialakulásának esélyét. A méhnyálkahártyáról leváló sejtek hideg hatására az élettanival ellenkező irányba a hasüregbe juthatnak, így endometriózis alakulhat ki. Ülő munkát végző nők esetében a hideg méh jelenség kialakulása nagyobb valószínűséggel fordul elő, hiszen a testmozgás hiánya gátolja az egészséges vér és nyirokkeringést a kismedencében.
Kísérlet a hideggel
Balázs professzor kísérletei igazolják, hideg környezetben csökken a szervezet védekező képessége. Ez különösen érvényes a kismedencében elhelyezkedő méhre! A természetes védekező képesség első vonalát képező bekebelező sejtek működése ugyanis hőmérséklet-függő. Hideg közegben a külső kórokozókat bekebelező sejtek nem tudják kifejteni védő hatásukat. Olvass erről többet itt.
Milyen tényezők befolyásolják még a méh állapotát?
A méh állapotát befolyásoló tényezők
• fizikai hideg
• vegyszerek vagy más néven xenoösztrogének
• a hormonműködés
• életmódunk
Hogyan őrizhetjük meg a méh egészségét Balázs professzor szerint?
12 tipp a méh egészsége érdekében
A méh egészségének megőrzése érdekében Balázs professzor a következőket tanácsolja:
- .Ne ülj, ne tartózkodj hosszasan hideg helyen! Ne ülj hideg, nedves helyre, se földre, se kőre!
- Sose fogyassz túl hideg italokat!
- Különösen télen öltözz deréktól lefelé is melegen!
- Mindig használj zoknit!
- Sose fürödj hideg vízben a menstruációs ciklus második felében, mert ebben a periódusban immunhiányos állapot alakul ki, ezért a fertőzés esélye nagyobb!
- Figyelj a tamponok, egészségügyi betétek összetételére! A hagyományos tamponokról az USA-ban kimutatták hogy hormonhatású vegyi szennyező anyagokat tartalmaznak. Ezért célszerű kerülni a klór vagy más vegyi anyagokat tartalmazó tamponokat, egészségügyi betéteket. Használj természetes anyagokat pamutból, gyapotból, selyemből készített tampont!
- Ne használj fogamzásgátló tablettákat 8 évnél hosszabb ideig! A szintetikus hormonok megszakítják a természetes hormonegyensúlyt. Kutatások kimutatták, hogy a fogamzásgátló tabletták folyamatos szedése nyolc év alatt megszakíthatja a szervezet természetes hormonegyensúlyát és növeli a méh betegségek, a mióma, adenomiózis (méhfal vastagodás) kialakulásának valószínűségét.
- A pajzsmirigy alulműködés miatti immunhiány további rizikó faktor.
- Kerüld a szexuális partner cseréket.
A szexuális partnerek száma növeli az esélyét a kismedencei gyulladásnak. Egy Angliában végzett kutatás kimutatta hogy a nők kismedencei gyulladásos betegsége 70% -kal csökkent, amikor a szexuális partner bakteriális fertőzöttségét megszüntették. - Sose tartsd vissza a vizeletet!
A hólyagban visszatartott vizelet bakteriális fertőzésre hajlamosít, főleg hosszabb hideg hatás után. - Ülőmunka esetén legalább óránként egyszer kelj fel és járkálj, mozogj 10 percet!
- Mindig vedd komolyan a hüvelyi folyást! Azonnal kezdd el a kezelését! A rendellenes hüvelyi folyás forrása lehet a fertőzéseknek. A hüvely élettani savas kémiai hatása (pH) védelmet jelent a kismedencei fertőzésekkel szemben.
Csak most!
Szerezd meg egyszerre mindhárom életminőség javító terméket szuper kedvezménnyel! Kattints és gyógyulj természetesen!
A csomag tartalma:
📗 Mioma Organic Life 2.0
🥗 Hormondiéta
🧘♀️ Női Egészségtorna
Forrás:
http://www.endokrinkozpont.hu/hirek/tanacsok-a-meh-egeszsegeert