Laparoszkópos mióma eltávolítás szén-dioxid gáz nélkül
A mioma.hu oldalain életviteli tanácsok mellett a betegek igényeit középpontba helyező újításokra, műtéti eljárásokra is szeretnénk felhívni a figyelmet. Korábban bemutattuk a külföldön elérhető MRgFUS (MR vezérelt ultrahangos mióma eltávolítás) és lézeres mióma eltávolításról szóló híreket.
Első személyes tapasztalat a fókuszált ultrahangos mióma eltávolításról
Most a gáz nélküli laparoszkópos mióma eltávolításról olvashatsz.
A hagyományos (széndioxid gáz használatával) és anélküli eljárás összehasonlítására ismételd át a laparoszkópos mióma eltávolítás tudnivalókat.
Laparoszkópos mióma eltávolítás
A laparoszkópos mióma eltávolítás egy nőgyógyászati sebészeti eljárás melynek során a hasfalon 3-4 darab 1-2 centis nyíláson keresztül távolítják el a feldarabolt miómát. A műtét altatásban történik, előtte a hasüreget szén-dioxid gázzal töltik fel. Kapcsolódó bejegyzések:Laparoszkópos mióma eltávolítás 7 lépésben
Mi a mióma? Mióma tünetek Mióma hajlamosító tényezők Mióma-ák elhelyezkedése Laparotómia, laparoszkópia mit jelentenek?
Mióma betegektől kedvező visszajelzéseket kaptunk a mióma laparoszkópos eltávolításáról. Kellemetlenséget a has szén-dioxid gázzal feltöltése okoz.
A hasüreg széndioxid gázzal feltöltésének hátrányai
- magas nyomás a hasban
- alacsony testhőmérséklet
- napokig tartó váll, hát, nyak területére kisugárzó fájdalom
- hosszabb felépülési idő
- a szervezet szén-dioxid gáz terhelése
- szervek elsavasodása
Nyomozásba kezdtünk, vajon van-e lehetőség hogy a „gázosítást” elkerüljük? A megoldást egy külföldi oldalon találtuk meg. Ez a gázmentes” lift”-laparoszkópia az EndoGyn.
Gázmentes laparoszkópos mióma eltávolítás
A has vágásával (laparotómia) járó műtéteknél az összenövések esélye 10 %. 100 operációból tízet meg kell ismételni. Egyes szakértők szerint a has vágásával járó műtéteket lehetőleg el kell kerülni, ha van más megoldás.
A SCAR 2 tanulmány szerint a hasi vágással és széndioxid gáz feltöltéssel járó hasi tükrözéssel járó nőgyógyászati beavatkozások (mióma eltávolítás) után négy éven belül az esetek 35 százalékában az összenövések miatt újabb operáció szükséges.
Egy 1985-1986-os brit tanulmány szerint a bélelzáródások 32 százaléka hasi műtéti összenövések miatt keletkezik. A hasüreg széndioxid gázzal feltöltése az összenövések számát nem csökkenti.
A vékonybél elzáródások 60-70 százaléka jön létre összenövések miatt. A bélelzáródás a műtéti összenövések miatti életveszélyes komplikáció. A nőgyógyászati jóindulatú elváltozások (mióma) 99 százalékánál alkalmazható a kíméletes, széndioxid gáz nélküli lift-laparoszkópos eljárás. Ez a has vágása nélküli endoszkópos eljárás.
STAAN vagy MINEA Lift laparoszkópia eszközök, a módszer leírása
25 éves a gázmentes laparoszkópia
Dr. Med. Daniel Kruschinski nőgyógyászati laparoszkópos sebészeti újításáról világszerte ismert német orvos honosította meg a japán technológiát Németországban 1990-ben. Ő hozta létre és szervezte meg 1994-ben Mainzban Johannes Guttenberg Egyetemmel közösen a német Gázmentes Laparoszkópia konferenciát, majd 1997-ben a Bochumi Ruhr Egyetemmel együtt a bochumi Gázmentes Laparoszkópia Világkonferenciát. A gázmentes laparoszkópia feltalálójával a japán Dr. Hashimotoval együtt alapították meg a gázmentes laparoszkópia társaságot. (Gasless Laparoscopic & Endoscopic Surgeons Society (GasLESS) Lift-Laparoscopy, Endoscopy and Minimal Incision Surgery Society (LEMIS).Az EndoGyn gázmentes eljárás főleg az összenövésekre hajlamos betegeknek nyújt segítséget. Mióma esetén nincs a hasüreg kellemetlen széndioxid gázzal feltöltése, kisebb a később bélelzáródást okozó összenövések esélye.
A mióma érintettek száma évek óta emelkedik
Ennek oka 90 százalékban környezeti ártó tényezőknek tudható be. Jó hír, hogy a tudatos, egészséges antiösztrogén életmód, a Hormondiéta, a kismedencei Női Egészségtorna bámulatos hatással rendelkezik. Csökkents a mióma növekedés, a műtét utáni visszanövés esélyét Te is helyes életmóddal! Ebben segítünk! Kattints!
További információ:
http://endogyn.de/
http://dr.kruschinski.org/
http://dr.kruschinski.org/aktuelle-position/
http://endogyn.de/endogyn/was-machen-wir-anders/bauchschnitt-nein-danke/
http://lift-laparoskopie.de/wissenschaft/internationales-symposium-1997/
ower AM, Hawthorn RJ, Clark D, et al (2004) Adhesion-related readmissions following gynaecological laparoscopy or laparotomy in Scotland: an epidemiological study of 24 046 patients. Hum Reprod 19:1877–1885
Ellis H.: Prevention and treatment of adhesions.. Infect Surg. 1983, 11, S.803-807,
McEntee G.: Current spectrum of intestinal obstruction.. Br J Surg. 1987, 74, S.976-980,
Ellis H.: The clinical significance of adhesions: focus on intestinal obstruction.
Eur J Surg Suppl. 1997;(577):5-9. Review.
5 Treutner K.-H.: Prophylaxe und Therapie intraabdomineller Adhäsionen: eine Studie an 1200 Kliniken in Deutschland Der Chirurg 1995, 66, 398-403
https://versysclinics.com/laparoscopia-lsc
Sziasztok, sajnos bekövetkezett amire egész életemben nem számítottam, lett egy elég nagy miómám a méh belsejében, ami 10 cm. Annyi tuti biztos hogy laparoszkoppal megtudja csinálni az orvosom, viszont elkeserített hogy a méhem is jön a miomámmal együtt kifelé. Azt mondja a vizsgálat után, hogy sérült a méhfalam és el van deformálva. Október végén pénteki napon fog műteni. Szerintetetk van esélyem rá hogy hétvégén bent tart vagy esetleg szombaton haza enged?! Ki meddig volt bent ilyen műtétnél?
Kitartást mindenkinek!
Engem szerdán műtöttek és pénteken mehettem haza saját felelősséggel. Jól voltam így mertem haza jönni. Másképpen hétfőn engedtek volna. Teljes méhkivétel volt. Petefészkek maradtak csak.
Szerintem ha pénteken műtenek,szombaton még nem mehetsz haza, ne is akarj haza menni. max hétfőn fognak haza engedni. Úgy tudom csak hétköznap adnak ki zárójlentéseket, anélkül pedig úgysem engednek haza.
Szia ! Engem egy éve műtöttek laparos részleges méheltávolítás. A műtét előtti nap kellett befeküdni. Adtak hashajtót, elmondták mikortól nem ehetek, ihatok már semmit. A műtét napján kaptam nyugtató bogyót. Tehát elvittek, megműtött a doki azután az ébresztőbe vittek és még a műtét napján vissza is vittek a kórterembe. Másnap dél körül mehettem haza. Aznap vették ki a katétert a drént infuzíót, megmutatták hogy kell beadni a vérhígítót,elláttak tanácsokkal. A műtét csütörtökön volt, ha nem vagy lázas kiadnak hamar. A dokival egyébként minden nap találkoztam kivéve mikor hazamentem, de előre szólt hogy aznap nem lesz és mindent elmondott mire és hogy ügyeljek és hogy melyik kollégája fog ellátni ,hogy haza tudjak menni.
En nem tudtam hogy lesznek összenövesek, most szembesültem velük a második laparoszkópos mióma műtétnél.
Nekem valami AD… nevű folyadékot töltött a doki az összenövésekhez és azóta semmi problémám.