A mióma keletkezése – a nagyméretű miómák okozta panaszok
Egy kis ismétlés
A mióma a női méh jóindulatú daganata, amely a 30-as korosztály több mint egyharmadát, a negyven feletti korosztályban minden második hölgyet érinti.
Egyes vélemények szerint a kisebb miómák nem okoznak panaszt, a hölgyek észre sem veszik, csupán orvosi vizsgálat során szembesülnek vele. Más vélemények szerint az okozott panaszokban sokkal inkább a méhen belüli elhelyezkedése a meghatározó, nem pedig a mérete.
Hogyan alakul ki a mióma?
A mióma egy izomsejtből keletkezik, amely gömb alakban növekszik.
Növekedését az ösztrogén női nemi hormonnal hozzák összefüggésbe. A mióma a terhességhez hasonlóan a méh megnagyobbodását eredményezi.
A változókorba átmenet folyamán, a hormontermelés csökkenésével, először a progeszteron szint esik vissza drasztikusan, következménye az ösztrogén túlsúly, más néven ösztrogén dominancia.
Az ösztrogén dominancia időszakában, a hölgyek negyvenes éveiben a mióma előfordulása megduplázódik.
Az izmok és kötőszövetek között elhelyezkedő, körülbelül 8 cm nagyságú és 100 gramm súlyú méh terhességnél lassan növekedésnek indul. A mióma keletkezésénél ugyanez történik, ráadásul nem csak egy, hanem több helyen, hiszen a miómák túlnyomóan csoportosan fordulnak elő. A méh eredeti körte formája szederszerűvé deformálódik.

A mióma a terhességhez hasonlóan megtöbbszörözheti a méhet
A mióma izomsejt gyorsabban növekszik, mint a környező sejtek. (A mióma a méhizomzat több pontján. az izomrétegben kontroll nélküli növekedésre képes.) Ennek eredményeképpen a terhességhez hasonlóan az eredetileg 8 centis méh többszöröse lesz.
Az állati fehérjék és zsír fogyasztása nem használ ha miómád van, hiszen minden forrás egybe hangzó véleménye szerint a mióma növekedését táplálják. Feltételezhetően a miómák növekedéséhez az állati eredetű fehérje és zsírfogyasztás is hozzájárul, mint-ahogy korábbi bejegyzésünk szerint bizonyos túlzásba vitt szénhidrát típusok fogyasztása is.

A nagy méretű miómák okozta panaszok
A nagy méretű miómák okozta panaszok közé tartozik a krónikus nyomás érzés a hasban, krónikus alhasi fájdalom, fájdalomérzet és vérzés a szerelmi élet közben.
A méh hátsó falában fekvő mióma betegek gyakori panasza a vese, hát és keresztcsonti fájdalom.
Nagyon gyakoriak az emésztési és vizeletürítési problémák. A székletürítés nehezítettsége is előfordul. Rendszeresen több napig nincs széklet. ezzel ellentétben a daganat húgyhólyagra nehezedő nyomása következtében gyakori a „pisilési” inger.
Ezek a tünetek hosszú távon borzalmasan meg tudják keseríteni a mindennapi teendők végzését.
A mióma növekedését hátráltató életmód és táplálkozás
Állati eredetű fehérjék helyett fogyassz növényi fehérjéket!
A mióma növekedését serkentő szénhidrátok helyett fogyaszd a mióma zsugorítását elősegítő élelmiszereket. Mit lehet és mit nem? Hogyan serkentsd a mióma lebontását kismedencei vérkeringést serkentő tornával? Mioma Organic Life 2.0 + Hormondiéta receptgyűjtemény és kismedencei Női Egészségtorna visszatérő olvasóknak kedvezménnyel. Kattints és gyógyulj természetesen!
Forrás:
https://www.avogel.ch/de/ihre-gesundheit/gesundheitsthemen/myome.php
https://en.wikipedia.org/wiki/Myoma
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/uterine-fibroids/symptoms-causes/syc-20354288
https://www.mayo.edu/research/clinical-trials/cls-20356720?_ga=2.259661833.2003656729.1582536165-
https://en.wikipedia.org/wiki/Estrogen