Mióma
Mi a mióma?
Tekintsd át tízenkettő (12) pontban a gyógyuláshoz vezető legfontosabb információkat. A mioma.hu kapcsolódó bejegyzésekre kattintva, további információt találsz.
1. Női méh betegsége
10 tudnivaló a női méhről – A méh felépítése – Orvostudományi mítoszok a női méhről – A női méh jelentősége életkor szerint
2. Jóindulatú simaizom-daganat
Van olyan aki elég bátor és megnézi az eltávolított miómát. Kinézetét húsgombóc vagy húsvéti sonka-szerű képződménynek írják le. A méhben található mióma anyaga simaizom- és kötőszövet. A simaizomszövet szoros kapcsolatban áll kötőszöveti elemekkel (rugalmas kollagénrostok), hajszálerekkel, idegrostokkal. A simaizom sejtek különös tulajdonsága hogy nyugalmi hosszuk egynegyedére is képesek összehúzódni.
A simaizom sejtek képesek akár az eredeti méretük felére összezsugorodni. Összehúzódás után változó ideig ebben a helyzetben tarthatók. Kapcsolódó bejegyzések: Ez a vizsgálat mutatja meg hogy jóindulatú daganat – Mióma teszt – Mióma vizsgálati módszerek
3. Miómák másodlagos átalakulása
A miómák képesek másodlagosan degenerálódni, amit vérellátási zavar válthat ki. Lehetnek cisztikus elfajulású (folyadék felhalmozódás) elmeszesedő (megkeményedő), vagy ödémás nekrotikus elhalt szövetből álló miómák. A meszes miómagöb a menopauzától kezdve elhal, elmeszesedik. Nem növekszik tovább. Számos hölgynél elmeszesedett kisebb miómák maradványait mutatják ki ultrahanggal. A meszesedés nem a csontritkulásra szedett kálcium hatására indul el.
4. Nincsenek idegek
Női reproduktív szerveink, méhünk simaizomból épül fel. A már meglévő mióma folyamatosan növekedhet, stagnálhat, de össze is zsugorodhat. Tudtad hogy a miómában nincsenek érző idegek? Eltávolítása nem jár fájdalommal, a köröm vagy hajvágáshoz hasonlítható.
5. A miómát három hasonló tünetekkel rendelkező, más kezelést igénylő méhbetegségtől kell elkülöníteni
Adenomiózis (méhfalban található méhnyálkahártya szigetek)
Endometriózis (méhnyálkahártya méhen kívül a szervezetben)
Endometrium hiperplazia (endometrium hyperplasia: méhnyálkahártya kóros megvastagodása)
6. Legjellemzőbb tünetek
- köldök alatti nyomásérzés
- patakszerű erős menstruáció
11 kérdés amelyek segítenek eldönteni rendellenes-e a vérzésed Ilyen a menstruációs vér színe ha miómád van
7. Hormonegyensúly kibillenése
Ha miómát fedeztek fel a méhedben, valószínűleg hormonegyensúly zavar áll a háttérben. Ez progeszteronhiány vagy ösztrogén dominancia. Kapcsolódó bejegyzések: Az ösztrogén dominancia tünete 9+1 tipp a progeszteronszint emelése érdekében
Bizonytalan hatású ösztrogén dominanciát előidéző vegyületek
8. Kisebb, panaszt még nem okozó miómád (2-3 cm) van? Ne várakozz! Életmódváltással a mióma növekedése lassulhat!
Ebben segít a Mioma Organic Life 3.0 életmódprogram, a Hormondiéta -250 a hormonegyensúly helyreállítását elősegítő receptgyűjtemény, és a kismedencei vérkeringést serkentő és medencealapi izmokat erősítő torna.
9. A méheltávolítás megelőzhető. Mióma eltávolításban jártas specialisták képesek a „nehezen hozzáférhető” miómákat is biztonságosan a méh megtartásával eltávolítani.
Mióma eltávolításban jártas specialista és megfelelő technikai felszereltség az orvosi egyetemi klinikákon áll a betegek rendelkezésére. Országos lefedettségű, települések szerinti szakember ajánlót a mioma.hu szellíd nőgyógyászat közösségben találsz. Csatlakozz! Szeretettel várunk!
10. A mióma kezelési módjának meghatározásában döntő kérdés a gyermekvállalási szándék
A méh ürege felé növekvő és az endometrium alatt található mióma akadályt jelenthet a teherbeesésben. A méh külső felszínén, a hashártya alatti miómák kevésbé befolyásolják a terhességet. Mióma melletti terhesség legtöbbször császármetszéssel végződik. Terhesség alatt a miómák növekednek. Jó tudni, hogy terhességben az életmódváltoztatás körültekintést igényel. Egyes gyógyteákat, gyógynövényeket babát váró vagy babát tervező hölgyeknek kerülni kell.
11. Mioma.hu /Tudásbázisban itthoni és külföldön elérhető nőgyógyászati sebészeti, radiológiai kezelésekből választhatsz
Mióma laparoszkópos eltávolítása 11 tudnivaló a mióma hiszteroszkópos eltávolításáról Mióma lézersebészet
12. Minden második hölgytársunk rendelkezik miómával negyven év felett. Te sem vagy egyedül. Segítő közösség vár.
A mioma.hu szelíd nőgyógyászat 38+ Facebook zárt csoportban bátran kérdezhetsz. Szeretettel várunk! Kérdésed van? Írj e-mailt az info kukac mioma pont e-mail címre.
Inspiráció:
https://www.facebook.com/story.php/?story_fbid=245169017687056&id=100225838848042
Sziasztok! Bajban vagyok. Kinek mi vált be brutál vérzésre? Egy hete folyamatosan jön, tenyérnyi darabok, fura állagú sok vérrel. Dolgozni képtelenség, elmenni itthonról nehezen tudok. Mindenféle programot el kell halasztani. Ciki, de nagyon. Augusztus 20 után vár vissza az orvos – elmúlik ez addig? Valaki említette a Rutascorbint. Az csillapítja a vérzést? (Telefonon felhívtam az orvosom, szerinte nem okozhat négy cem-es mióma ilyen gondot, mert ez picinek számít.) Tudtok segíteni?
Egész biztosan a miomad okozza, menj akkor másik orvoshoz. Palástfű tea és tejmentes diéta. És azonnal vaspotlas: 1000 mg C-vitaminnal napi öt alkalomra osztva.
Palástfű, pásztortáska tea.
nekem is ezt a kettőt javasolta a nődokim, melléjük napi egy citrom leve annyi vízzel felöntve, hogy meg tudjam inni édesítés nélkül. Hölgyi teát iszom, napi 2-3 bögrét, amit barátnőm ajánlott mert neki eltűnt a méhpolipja (napi egy pohárnyit ivott három hónapig).
Engem amíg nem műtöttek meg addig ‘Vénusz csepp’ teába csepegtetve, már a második bögre után hatott. Számomra mindig életmentő volt, ha olyan helyre kellett mennem.
Javaslom a másodvélemény kikérését másik, mióma specialista orvosnál. A legkisebb mióma is tud borzalmas erős vérzést és fájdalmakat generálni. Az sem mindegy, hogy hol helyezkedik el az a mióma. (Engem túlsúly miatt nem műtenek csak életmentő műtétet csinálnak nálam.) Az én esetemben a covid oltás után indult be a nagyon durva, darabos vérzés. Csoda, hogy nem lettem vérszegény, nekem „csak” a vasam került a béka feneke alá. A legjobb megoldás az embolizáció lenne, ha nem akarsz műtétet, de addig is nézesd meg magad mással is. Én mióma gyógyszert kaptam. Eleinte semmit nem hatott szinte, de gyanítom, hogy úgy fél éve kimehetett az oltások hatása és azóta szinte egyáltalán nincs vérzésem, szóval hat a gyógyszer.
Üdv mindenkinek! Jövő héten fognak műteni Bp-en, két 5 cm-es miómát vesznek ki, ami a méh külső felszínén van és a hasüreg fele nő, laparoszkópos megoldással. Bármiféle infót, tapasztalatot, jótanácsot, bátorítást szívesen fogadok. Mivel készüljek, kb. hány napot kell bent legyek, mire számíthatok, milyenek abban a kórházban a nővérek, orvosok, stb.. Izgulok a méhem épsége miatt, mert még nincs gyermekünk. A doktornő azt mondta, a méhmegtartás híve és csak életmentés indokkal csinálnak ma már méheltávolítást a beteg megkérdezése nélkül, de azért kezdek stresszelni. (Lehet a válasz megvan itt valahol de per pillanat nincs türelmem keresgélni.)
Sziasztok! Van közöttünk olyan, akit Békéscsabán műtött Dr Szeberényi Zsolt? Január 8-án fekszem be reggel, szívesen meghallgatnám a tapasztalatokat, véleményeket! Előre is köszönöm!
Szia, korábban többször hallottunk Szeberényi főorvos úrról, itt olvashatsz róla: https://mioma.hu/12-kerdes-12-valasz-interju-dr…/ https://mioma.hu/kepes-riport-a-mehmioma-laparoszkopos…/
Sziasztok! Érdekelne, hogy kinek, mi a véleménye az embolizáció és a jövőbeli terhesség szándékával kapcsolatban? 42 éves vagyok (első terhesség lenne), egy hónapon belül vagy embolizációval, vagy laparoszkóppal kisebbítenék- tüntetnék el a 8 cm-es miómámat, ami a méhfalban van. A nőgyógyász egyértelműen mondta, ha tervezek még gyereket, eszembe ne jusson az embolizáción gondolkozni, a radiológus meg ennek az ellentetjét állítja. Próbáltam magyar és külföldi szakirodalmat olvasni, de ott is nagyon különböző álláspontok vannak.
Kedves Eszter, szerintem a szakemberek mindig egyéni tapasztalatuk alapján tesznek javaslatot. Aki laparoszkópos specialista, a laparoszkópos eljárást, a radiológus pedig saját szakterületét az embolizációt fogja hype-olni. Én mégis azon a véleményen vagyok, mivel az embolizáció a méh vérellátását is csökkentheti hosszú távon és a miómát „csak” zsugorítja, babát tervezőknek inkább a laparoszkópos mióma eltávolítást javaslom. Ennél az eljárásnál a miómát távolítják el, a méh vérellátása nem sérül. Fél év elteltével lehet próbálkozni. Jó egészséget kívánok!
Sziasztok! Orvosom egy jó körülírható, négy centiméteres (42x22x38) miómát állapított meg a napokban a méh hátsó falán. Tüneteim nem igazan vannak. Közölték velem, hogy ez elég nagy miómának számít,es négy hónap múlva ha nagyobbodik akkor műtétetre kell mennem. Azt szeretném megkérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy ilyen esetben szerintetek valóban szükséges a műtét? Mert nincs rossz helyen, tünetem sincs. Viszont tartok tőle, hogy kesőbb gond lehet ebből. Valamilyen természetes módszerrel visszafordítható a folyamat? Mi a tapasztalat? Köszi a válaszokat előre is!
Nálam is egy kisebb miómát találtak, tünet nélkül. Megfigyelnek. Amit én olvastam eddig, de érdemes utánanézni az étkezés. Jó emésztést kell segítenie és az ösztrogén kivezetését. D-vitamin, A vitamin (ezek pozitív hatása bizonyított), cukros, nem egészséges ételek kerülése, minimalizálása (inzulin növekedési faktorok miatt), zöld tea (akár kapszulában), indol 3 carbinol, kurkuma fogyasztása. Én ezekről olvastam, de kérdezd meg Gabit, ő többet tud róla.
Én megműttetném. Nekem ennél picit nagyobb volt a méh külső részén. Én is azt mondtam akkor, hogy nem okoz gondot, nem műttetem. Viszont mégis műtétre kerülts sor (más ok miatt). Amióta nincs ott, nem fáj a derekam. A menstruációmat meg konkrétan meg sem érzem, nem görcsölök.
Én hallgatnék az orvosra. És igen minél kisebb annál könnyebb kivenni, annál kisebb beavatkozás, annál hamarabb gyogyulsz. Nekem ugyanez volt, nem volt tünetem, nekem hátsó falban, de rossz helyen. Folyamatosan nőtt, míg végül 7 cm-esen kiműtötték de akkor már csak hasi műtéttel volt lehetséges. Szerintem ha folyamatosan nő vagy gondot okoz akkor érdemes minél hamarabb szabadulni tőle. Ami ilyen nagy eltűnni nem fog. Tök mindegy mit csinálsz. A műtéttől ne félj, vannak remek orvosok, profik.
elnézést de kiműtik és utána mi fog történni? Mivel ugyanúgy étkezik és ugyanolyan életmódot folytat a mióma újra ki fog alakulni. igenis használnak a természetes módszerek, hiszen az okot szüntetik meg nem a tünetet..a mióma már egy tünet hogy nincs rendben a hormonháztartás
Szia, ha munkád és a család engedi, próbálj kicsit egészségesebben élni, figyelni a bevásárolásokra, friss alapanyagokra, ösztrogén kivezetésre, megfelelő D-vitamin szintre, máj erősítésre, stresszlevezetésre, kismedencei tornára. Ha eléred hogy nem növekszik és nem lesz panaszod, akkor akár 120 évig is vidáman elleszel a közepes miómával. Lényeg hogy ne okozzon fájdalmat és ne növekedjen. 😀Egy ötlet, egy kedves csoporttársunkban például a ricinusolajos pakolás jött be. Nincs benne rizikó, egy próbát megérhet: https://mioma.hu/ricinusolajos-alhasi-pakolas-miomara/