Mióma embolizáció Nyíregyházán
Örömmel értesítek minden kedves olvasót, hogy mióma embolizációra ezentúl az ország észak-keleti felében élőknek sem kell Budapestre, Pécsre vagy Debrecenbe utaznia.
Az ország egyik legnépesebb térségében Szabolcs- Szatmár Bereg Vármegye székhelyén Nyíregyházán is elérhető ezentúl a mióma embolizáció. Óriási könnyebbség lesz az itt élő hölgyek számára hogy nem kell több száz kilométert utazni.
Eddig a legismertebb mióma embolizációt végző klinikákra (Pécs, Budapest, Debrecen) kellett a betegeknek fáradtságos utat megtennie. Erős vérzéssel, vérszegénységgel, kiszámíthatatlan ciklussal, gyengeséggel rendelkező hölgyek számára nem mindegy, hogy ötven vagy százötven kilométerre van az ellátás helyszíne.
Kapcsolódó bejegyzések: Sikeres mióma embolizáció Debrecenben Mióma embolizáció Pécsen, Budapesten Nem alkalmas minden beteg mióma embolizációra
Szeretnél belevágni a mióma embolizációba és az ország keleti felében laksz? Akkor lépj kapcsolatba a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház Nyíregyházi Jósa András Tagkórház Angiográfiás- és Intervenciós Laborral, ahol szeretettel fogadják az érdeklődőket (kapcsolat lent).
Mivel szerintem sokan nincsenek tisztában az angiográfia, intervenció és intervenciós radiológia szavak jelentésével ezért néhány mondatban összefoglalva írom le a lényeget.
Angiográfia
Érfestés kontrasztanyag és röntgensugár alkalmazásával.
Intervenció
Az intervenció egy minimál invazív katéteres technika. Előnye a kis behatolási felület, a kis vérveszteség, nem kell altatni a beteget, nincs sebfertőzés.
Intervenciós radiológia
Az intervenciós radiológia olyan klinikai irányzat, amely hagyományos műtéti beavatkozás nélkül, a testüreg megnyitása nélkül végez gyógyítást.
Laikusként azt gondolom, hogy a mióma embolizációnál több orvosi szakterület találkozik. Ami szerintem lényeges, hogy a beavatkozásnál nincs seb, nincs altatás és a kórházban töltött idő is kevesebb.
MR vizsgálat képe a beavatkozás előtt és után
Milyen méretcsökkenés várható a miómánál a beavatkozás után?
Kérdésünkre a választ Dr. Ráski Gergely klinikai intervenciós radiológus laborvezető két fotóján látjuk. Az első kép ábrázolja a huszonhat éves beteg mióma embolizáció előtti állapotát 60.7 mm x 36.3 mm mérettel. A második fotó a beavatkozás után hat hónappal készült. Itt jól látható a három centiméter csökkenés. Térfogatban szintén körülbelül ötven százalékos csökkenésre lehet számítani. Több hónap elteltével további méretcsökkenés várható.
26 éves beteg miómája mióma embolizáció előtt
60.7 mm x 36.3 mm
és a beavatkozás után
27.9 mm x 35.6 mm
Jelentkeznél? Íme a klinika elérhetősége.
Kapcsolat:
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház
Nyíregyházi Jósa András Tagkórház
Angiográfiás- és Intervenciós Labor
Tel.: 06-42-599-700 / 1685 mellék
(munkanapokon 7:30-14:30 között tudnak telefonos vagy személyes konzultációra időpontot egyeztetni)
nyiregyhaza.dsa@gmail.com
Dr. Ráski Gergely
intervenciós radiológus
laborvezető
Forrás:
https://mioma.hu/mi-az-a-mioma-embolizacio/
https://semmelweis.hu/ersebeszet/angiographia-es-intervencio/
https://de.wikipedia.org/wiki/Interventionelle_Radiologie
https://www.umcutrecht.nl/nl/behandeling/interventieradiologie
Sziasztok, most voltam orvosnál. Szerinte olyan jól műthető helyen van a mióma hogy kár lenne embolizációra menni vele. Érdekelne a véleményetek, ha „nem múlik el” az embolizacióval akkor utána nehezebben lesz műthető szétesnek a kontúrjai? Ez igaz? Valaki hallott már ilyenről, vagy van ilyen jellegű tapasztalata? Tök bizonytalan lettem.
Szia, embolizáció után a mióma nem tűnik el. Csak zsugorodni fog a miómád fél év alatt kábé a felére. Úgy képzeld el az egészet ahogy egy ép szilvából aszalt szilva lesz. Igen hallottam hasonlóról. De az ellenkezőjéről is. Keresd fel a közösséget, ott még több tapasztalatról olvashatsz.