Mióma melletti mélyvénás trombózis történet

8

41 évesen méhmióma-val lettem állapotos, majd megszületett az egészséges fiam. A kilenc hónap a körülményekhez képest probléma mentesen zajlott, a sűrű orvosi vizsgálatokat leszámítva. A baba növekedésével együtt persze egyre nehezebbnek éreztem magam, mintha tonnás súlyok nehezedtek volna rám, a mozgásom lelassult. járni alig tudtam.

5 hónapos „babaváró” állapotomban lett trombózisom.

Mi a trombózis?

A mélyvénás trombózis véralvadási betegség. Trombózisnál a fokozott véralvadás miatt a vér akkor is megalvad amikor nem kellene. A véralvadás miatt a vér útját elálló vérrög, trombózis alakul ki. (Trombózis Központ)

Trombózis „élmény”

A trombózis olyan volt, mintha méh csípte volna meg a lábam. Minden méhcsípés után nagy vörös duzzanat keletkezett a megcsípett testrészen. Ez megtelt vízzel, kemény lett, alig tudtam felemelni. A trombózis olyan érzés, mintha az adott testrészen bénulás volna. A combom belső és külső részén jó ronda lila véraláfutások  keletkeztek. Saját nőgyógyászomhoz mentem, aki trombózis gyanúval azonnal kórházba küldött. Az orvos egy órát adott hogy kórházba érjek. Kicsit még meg is fenyegetett hogy ezzel ne játszak mert ez veszélyes. A kórházban felpolcolt, befáslizott lábbal egy hetet kellett ágyban töltenem. Egy hét ágyhoz kötve? Mit ne mondjak, rémes volt!

(Egy hét alatt 3 kg-ot híztam.)

Ezután vérhígító injekciót kaptam 6 hónapig. Az injekciót a kórházban a nővérek adták be a csípő zsírszövetbe. Azután megtanították hogyan injekciózzam magam. Először féltem a szurkálástól, azután egész jól belejöttem. Minden este ugyanabban az időpontban kellett beadnom magamnak az injekciót.

Trombózisnál minden nap vérhígító injekció szükséges

Az ujjaimmal összecsíptem egy kis hájat vagy a hason vagy a derékon. Fertőtlenítettem a zsírpárna bőrét alkohollal, elővettem az injekciós tűt, azután beszúrtam a zsírpárnába és belenyomtam a folyadékot. Ezt is meg lehet tanulni és meg lehet szokni. A Youtube video a hasfali injekciózásról itt: https://www.youtube.com/watch?v=0xljod9oWfg

Ma azt gondolom, ha tudtam volna akkor amit ma már tudok megelőzhettem volna a trombózist. Táplálkozással, vitaminokkal, vérhígító hatású gyógynövények fogyasztásával meg lehet akadályozni a trombózist. Amikor az orvosomat megkérdeztem mi okozta a trombózist? Azt a választ kaptam hogy ez hajlam kérdése. Azt is kérdeztem hogy a hormonális fogamzásgátló okozhat trombózist? Azt a választ kaptam hogy nem. A trombózis hajlam kérdése! Ahogy ezen a válaszon elgondolkodom, úgy erősödik a kételyem hogy a trombózis nem biztos hogy hajlam sokkal inkább életmód kérdései lehet.

Ezt is olvasd el érdekelhet: A mióma jelei, Vashiány, vérszegénység, A mióma kezelése orvossal, A mióma kezelése természetesen, Normális vérzés, rendellenes vérzés

A trombózis megelőzése

Így csökkentsd a trombózis esélyét!

A trombózis megelőzésére különösen a Kneipp féle gyógymódokat ajánlják. A vízben-járás, a víztaposás és a térdtől a lábujjhegyet érintő hideg zuhany. A vénák erősödnek, a vérkeringés javul. A forróság, a hideg-meleg váltófürdő vagy a szauna ellenben nem kedvez a vénáknak.

A trombózis kialakulásának esélyét B és E vitaminnal csökkenthetjük. Az étkezési fehérjék lebontásánál a Homocystein anyagcsere melléktermék (méreg) keletkezik. Ha szervezetünk ezt az anyagot nem tudja lebontani a vérerek fala károsodik. A B6, B12 vitaminok, a folsav csökkentik a vér Homocystein szintjét, így kizárjak a trombózis kialakulásáért felelős egyik tényezőt. Miben van E és B vitamint? Mandula, dió, búzacsíra vagy teljes kiőrlésű gabonákban, gabona csirákban. Fogyassz egy kanál búzacsírát minden nap, máris tettél a trombózis megelőzése érdekében.

Az E vitamin természetes vérhígító ami megakadályozza a vérlemezkék összecsomósodását

A napi ajánlott mennyiség 400 és 800 NE hasonlóan a B vitamin komplexhez. A trombózis megelőzése és a vénák karbantartására érdekében inkább gyalogolj és feküdj, mint állj vagy ülj. A gyaloglás serkenti az izmokban lévő „pumpát” a fekvés tehermentesíti a vénákat.

11 tipp a trombózis megelőzése érdekében
Trombózis után
Trombózis után gyakran kell viselni kompressziós harisnyát vagy fáslit.
  • Mindennap igyál 2 liter tisztított folyadékot, azért hogy a vér ne tudjon besűrűsödni.
  • Ülésnél ne tedd keresztbe a lábaidat, így a vénák nem fognak nyomódni.
  • Kerüld a hosszú ideig tartó ülést, például telefonálás közben járkálj fel és le.
  • Hosszú ülés közben próbáld a lábaidat mozgatni, a vérkeringés élénkítése érdekében.
  • A vénák érdekében gondold végig, vajon a változókor éveiben szükséges a mesterséges hormonterápia?
  • Hosszabb ülésnél, hosszabb utazásnál viselj kompressziós (gumi) harisnyát.
  • Kerüld az alkoholt! Vízelvonó hatása miatt a vért „besűríti”.
  • A túlsúlytól meg kellene szabadulni, a vénákat megterheli.
  • A cukorbetegséget vagy a szívproblémákat nem szabad elhanyagolni, időben el kell kezdeni a természetes módon történő kezelését.
  • Ne hordj a vérkeringést akadályozó szoros ruhát.
  • A visszértágulatot kezeltetni szükséges.

 

Lábgimnasztika a trombózis megelőzése, a vénák egészsége érdekében

A gyakorlatokat otthon vagy az irodában is végezheted. Naponta 10-15 perc gyakorlás elég. Ha hajlamos vagy visszerességre, sokat kell állnod, rendszeresen végezd el ezeket az egyszerű gyakorlatokat.

 

SÉTÁLJ, GYALOGOLJ A LAKÁSBAN

Sétálj megfeszített lábbal és lábfejjel. Minden lépésnél próbáld váltogatva felemelni a lábad egészen vízszintesig. A karod legyen vízszintes középtartásban.

LÁBUJJHEGYREÁLLÁS

Állj egyenesen és kapaszkodj egy bordásfalba vagy egy szék háttámlájába. Felváltva állj lábujj-hegyre, hol a bal hol a jobb lábadra helyezve a testsúlyt.

TIPEGÉS

A gyakorlat hasonló az előzőhöz, csak ebben az esetben lépegess először lábujjhegyen majd a sarkadon 10-10 szer felváltva, három percen keresztül.

GÖRDÜLJ A TALPADON

Sétálj lassan és minden lépésnél lépj először a sarkadra, majd gördülj végig a talpadon a lábujj-hegyig, a járást lábujjhegyre emelkedve fejezd be.

 

Forrás:

Naturmedizin Aktuelle:Traditionelles Heilwissen für Sie neu entdeckt, Ausgabe vom 26. Juni 2014 

http://www.fid-gesundheitswissen.de/innere-medizin/thrombose/so-senken-sie-ihr-thromboserisiko/103061571/ http://www.webbeteg.hu/cikkek/sziv_es_errendszer/264/melyvenas-trombozis—diagnozis-es-kezeles http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/2545/e-vitamin

https://www.tromboziskozpont.hu/trombozisrol

 

8 hozzászólás
  1. Noémi megjegyzése

    Sziasztok, ciklus közbeni pecsételő vérzés okára lennék kíváncsi. Fél éve tapasztalom, nagyjából félidő után fordul elő. Trombózisom volt nyáron, miután hat évig spirált használtam. Akkor vérhigító miatt nem állt el a vérzésem. Néhány hét múlva normalisan lett…verhigítón emeltek. Utána szarul voltam. Hányinger egész nap, hajnalban, este, éjjel, tobbszor pecsetelő verzés, majd jott az újabb menstruáció, ami megint nem állt el… 76-es Hgb, két zacskó vér és mütét következett. Kisműtét november elején.Szövettanom kiváló, de miómát és polipot talaltak.Tegnap újra kezdődött a pecsételő vérzés, pont annyi hogy tisztasági betét már nem elég. Hányingerem van, görcsölök, adjatok tanácsot mit tegyek? Gyerekem van, negyvenöt vagyok.

    1. Cserháti Gabi megjegyzése

      Úgy tudom a pecsételő vérzés oka progeszteronhiány (ösztrogéndominancia). Emelt D3-vitamin, E-vitamin, jód, tiszta tápanyagban gazdag élelmiszerek, gyógynövények, fahéj, kevesebb stressz, kevesebb hajtás segíthet megszüntetni a problémát. Több ötlet: https://mioma.hu/91-tipp-a-progeszteron-szint-emelese…/ Voltál már nőgyogyászati-endroklinologián? Oda menj el újra!

  2. Franciska megjegyzése

    Sziasztok! Esetleg van koztunk olyan akinek ugy volt méhmegtarto mioma mütete, hogy volt mar elozoleg trombozisa? Es/vagy trombozis hajlama? en is trombofilias vagyok, volt is trombozisom meg emboliam a balkaromban… protein S hiany es MTHFR homozigota mutacio miatt…Es most azt mondtak a Soten h kockatatos a mioma eltavolito mutet, mert emelt dozisu veralvadasgatlot kene utana kapnom es azzal nagyobb a kockazata súlyos utoverzesnek… mert h egy mioma eltavolitas amugy is szeret vérezni…
    hormont ugye megintcsak kockazatos szedni (meg azt nem is akarok), szoval szerinte a legbiztonsagisabb ha egybol kipakolunk mindent… de en azt se szeretném… most kertem gondolkodasi idot… es infót gyujtok h volt e mar vki hasonlo helyzetben…

    1. Eszter megjegyzése

      Nekem trombózis hajlamom van. Legalábbis 5 éve még ezt gondolták. Most szerintem épp ellenkezőleg. Igen, 5 éve laparoszkópiával kivettek egy nagy miómát. Aznap kellett a harisnya, utána 10 napig vérhigítò szuri, nem volt semmi gond. A lényeg, hogy mozogni kell, lábat feltenni, nem egy testhelyzetben aludni. Most túl híg a vérem, nem alvad. ott is vérzek ahol nem akarok. Felvették a családi anamnézist, végig nézték, nekem a lábam csúnyán eres, már ezekből tudták hogy oda kell figyelni. Így külön mondták hogy szúrni kell és mozogni is. Márciusban lesz megint műtétem, előtte lesz labor, akkor fogom látni, mi a helyzet. Hogy mitől változhatott, nem tudom, de az elmúlt években sok minden változott bennem, rajtam, ezen már meg sem lepődöm, csak oda kell nagyon figyelnem, hogy ne sérüljek meg.

      1. Kati megjegyzése

        Szia, nekem felszíni vénás trombózisom volt. A giga miómától drasztikusan megemelkedett a hemoglobinom (182), az is hajlamosít a trombózisra. 2x volt vércsapolás a műtét előtt, hogy csökkentsék (+ 4 hétig vérhigító injekció). Műtét után 150, hat héttel műtét után 140 lett. Megúsztam a trombózist. (A műtét alatt + 1napig kompressziós harisnyát viseltem.) megszabadítottak az összes gonosz gombóctól (már 4 hónapja). 15x17x18cm volt a legnagyobb mióma, a hasüreg felé növekedett.

    2. Cserháti Gabi megjegyzése

      Szia, nekem mélyvénás trombózisom volt terhesség alatt, majd négy év elteltével volt Chrobak műtétem (részleges méheltávolítás) mióma, adenomiózis miatt. Minden rendben volt a műtét során, a lényeg az volt szerintem, hogy műtét előtt két héttel el kellett kezdenem a Clexane vérhígító injekció napi hasfalba szúrását. A Clexane-ból van sokféle, az orvos írja fel melyik szükséges. Műtét után pedig 3 hónapig kellett még használnom. Szerintem akinek trombózis hajlama van annál is elvégzik a mióma műtétet, csak vérhígító injekciók napi adagolása mellett.

  3. Kati megjegyzése

    A változókori hormonpótlás háromszorosára növeli a vérrögök kialakulásának esélyét.
    A kockázat akár háromszorosa is lehet annak, ami a hormonpótlásban nem részesülőknél fennáll.
    A fogamzásgátló meg a 9-szeresére növeli a trombózis esélyét, néha mégsincs választás.

    1. s.szabo.kriszta megjegyzése

      Udvozletem. Marciusban mélyvénás trombózissal kerultem surgossegi osztályrol kórházba kivizsgálásra. Akkor kiderult tobb mioma miatt valoszinusitheto hogy ezek a miomak egy aortát nyomtak ezert kovetkezett be a trombózis. Nogyogyaszati kivizsgálas eredményekent miutan sulyosan vérszegeny lettem 3 honapi vaskeszitmeny szedesere elfogadhato haemoglobin eredmény produkálasa képp juniusban megtortent a méheltávolitása a panaszok vérzes megszuntetesere. 4 honapja szúrom magam clexan injekcióval a vérhigitás végett és még egy jó honapig mutet utan. Ezutan genetikai vizsgalatra kell menjek hogy hogyan tovabb a verhigitoval. Szeretnem megkerdezni járhat e nekem adókedvezmény akár visszamenolegesen is vagy sem. Ha igen mi a módja?elore is koszonom válaszat

Írjon választ!

Emailcíme mások számára nem látható

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás