A tehéntej gyulladást idézhet elő
egy svéd kutatás állításai a tehéntejről
Ha szereted a tehéntejet, egy picit el kell hogy keserítselek
A hagyományos nagyipari előállítású tehéntej hormonproblémákkal rendelkező hölgyeknél lehetséges hogy többet árt mint használ.
A mióma természetes kezelése, a hormonegyensúly helyreállítása érdekében függeszd fel a mióma növekedésében szerepet játszó gyulladáskeltő élelmiszerek fogyasztását. Egyikük a nagyipari tehéntej.
Miért állítom hogy a tehéntej ártalmas?
- A nagyipari tehéntej nagy mennyiségben tartalmazhat méhgyulladást, fájdalmas menstruációt, miómát előidéző „ártalmas” arachidon savakat. Bővebben: Menstruációs panaszok, szelíd gyógymódok I. Menstruációs panaszok, szelíd gyógymódok II.
- Rothadást és savas közeget idéz elő emésztési rendszerünkben, amely a daganatos betegségek (mióma) kialakulását hajlamosítja. (Saját tapasztalatom is ezt támasztja alá, hiszen korábban rengeteg tejet és kakaót ittam.)
- A tehéntej nem alkalmas a csontritkulás megelőzésére.
Kapcsolódó bejegyzés:Mi okozza a hormonműködés zavarát?
Szervezetünk gyulladásos szintjét életben tartó tehéntej mennyiségét jobb minimálisra csökkenteni. A mióma hajlamosító tényezői menüpontból tudjuk, hogy a mióma, de az adenomiózis is a méhet ért sérülés mentén is kialakulhat. Kapcsolódó bejegyzés: Mióma és kismedencei gyulladások
Tehéntejet csupán helyenként főzelékek, sütemények elkészítéséhez használj
Legjobb, ha ellenőrzött forrásból származó tehéntejet vásárolsz.
Egy svéd egyetemi kutatásban 60.000 fő 39-74 év közötti hölgyett és 45.000 férfit vizsgáltak. Napi három pohárnál több tejet fogyasztó hölgyeknél a hormonális betegségek megduplázódtak azokhoz képest, akik csak napi egy pohár tejet ittak. Az egyetemi kutatásból az is kiderül, hogy a közhiedelemmel ellentétben a tejfogyasztás nem járul hozzá a csontok épségéhez. A tej magas gyulladáselőidéző laktóz és galaktóz tartalma miatt járul hozzá a krónikus betegségekhez.
Az Uppsalai Egyetem kutatási eredményeit a British Medical Journal tekintélyes orvosi szaklapban hozták nyilvánosságra (BMJ). A kutatásvezető Prof. Karl Michaelsson az Uppsalai Orvosi Egyetem professzora szerint a tejfogyasztás a hölgyek változókori problémáival kapcsolatban és a csontritkulás megelőzésével kapcsolatban is kérdéses.
A professzor kiemeli, a kutatás eredmények a tejfogyasztásra vonatkoznak, amelyek nem érintik a tejből készített fermentált termékek sajt, vaj, yoghurt körét. A tejtermékek ajánlása miatt további kutatások szükségesek.
A Német Táplálkozási Társaság (die Deutsche Gesellschaft für Ernährung (DGE) felnőttek számára nem több mint napi 200-250 gramm tejtermék fogyasztását javasolja. Az ajánlott mennyiség gyerekek számára napi 350-400 gramm. Közép-Európában elterjedt szokás, hogy a kalciumszükséglet kielégítésére a tehéntejet tekintik megfelelő forrásnak.
Napi kalcium szükséglet
- felnőttek 1000 mg/nap
- gyermekek 600 mg/nap
- serdülők 1200 mg/nap
Mit igyunk tehéntej helyett?
- rizstej
- mandulatej
- kókusztej
- zabtej
Csontritkulás megelőzésre, kalciumpótlásra tehéntej helyett a natur yoghurt, élőflórás kefir, kaukázusi kefír, gabona és diófélék, szezámmag, zabpehely, dió félék, mák és mákolaj alkalmasak. Házi gabonatejek, ilyen egyszerű elkészetni otthon. Kapcsolódó bejegyzések: Nyolc (8) féle házi gabonatej készítése otthon Házi mandulatej Zabtej a tökéletes magnéziumforrás
Forrás:
http://www.bild.de/ratgeber/gesundheit/milch/wie-gefaehrlich-ist-milch-wirklich-38341474.bild.html
http://www.medicalnewstoday.com/articles/284530.php
http://www.medicalnewstoday.com/
http://www.bbc.com/news/health-29805374
http://katalog.uu.se/empinfo/?id=N96-3577
https://www.uu.se/en