Borzasztó következményei lehetnek az állandó ülésnek
az ülő életmód tizenegy fenyegető hatása
Professzor Ingrid Gerhard Myome selbst heilen – Méhmióma öngyógyítás című könyvéből megtudtuk a mióma nem más mint egy anyagcsere melléktermék. A magas ösztrogénszint „munkájának” eredménye.
A terápiában több fronton üzent hadat a miómának, amelyek közül a két legfontosabb az ösztrogén dominanciát megszüntető táplálkozás és a kismedencei energiablokkot megszüntető testmozgás.
XXI. századi életvitelünket jellemző ülés, a hiányzó testmozgás szervezetünk egészének működésére káros hatással van.
Száz évvel ezelőtt ezerszer aktívabb életet éltünk
A nők feladata volt a ház körüli munka, sokszor a vizet is gyalog vitték haza. Mosni a patakra jártak, autó és tömegközlekedés helyett gyalogoltak. Az elmúlt 100 évben a hölgyek a ház és kert körüli mozgalmas teendőkből visszaszorultak egy szűkös irodába.
Ma már egyre több tudományos kutatásról olvasunk amelyek bizonyítják, az ülő életmód a dohányzással egyenértékű egészségromboló hatását. Kapcsolódó bejegyzés:A női méh egészség fenyegető hatások: a hideg méh
Te is ülőmunkát végzel?
Van remény. Változtasd meg rossz szokásaidat.
Milyen veszélyeket hordoz magában az ülő életmód hosszú távon?
Az ülő életmód tizenegy (11) veszélyes hatása
- Manapság napi 13 órát ülünk egy helyben. A napi 13 órától több ülés emeli a hormonális problémák megjelenésének esélyét, de már a napi 6 óránál több ülés is 20 %-os állapotromlást eredményez.
- A kevés mozgás kedvez a daganatok kifejlődésének. Ebben szerepet játszik a salakanyagok felhalmozódása a szervezetben, szervezetünk szennyvíz elvezető rendszere, a nyirokkeringés lassulása miatt.
- Az ülés a mióma előidéző, a méh közvetlen közelében található, a bélredőkben megrekedt mérgező vegyületeket tárolja.
- Mozgáshiány miatt zsírpárna keletkezik a bőrben és a belső szervek között.
- A magas testzsír százalék a szervezet gyulladásait életben tartja.
- Az elhízást egy állandó, kisfokú, az egész szervezetet érintő gyulladás kíséri, amely miatt 30 százalékkal nagyobb eséllyel alakul ki vashiány.
- Az ülés gyengíti az immunrendszert.
- Az ülés a vérkeringést lassítja, amely a lábakban könnyen trombózishoz vezethet.
- A sok ülés a gondolkodási képességet is hátráltatja. 50 felett az időskori demenciát hajlamosítja.
- A heti 42 óránál több ülés depresszió, félelemérzet, fóbiák kialakulásához vezet.
- A mozgáshiány következtében a szervezet képtelen lebontani a stressz-hormonokat. A stressz hormonegyensúly romboló hatású, ösztrogén dominanciába torkollik.
Mi a megoldás?
A megoldás a mindennapos testmozgás kismedencei tornával. A bélredőkben rekedt ösztrogén dominancia előidéző mérgeket lazítja és eltávolítja, a petefészek hormontermelő tevékenységét aktiválja. Ki sem kell menni a lakásból, a kismedencei tornát otthon számítógép segítségével végezheted. Kattints és tornázz!
Kapcsolódó bejegyzések:
Mióma: mi az? Mióma tünetek Vérszegénység: ahogy én látom Az ösztrogén dominancia csökkentése
Az étrend hatása szerveinkre Stresszmítoszok Erős vérzés, rendellenes vérzés
A méheltávolítás szövődményei Méheltávolítás: teljes vagy részleges
Forrás:
So krank macht sitzen – https://www.netdoktor.de/bildergalerie/so-krank-macht-sitzen/?utm_campaign=78a4bc49b6-nl_2019_06_19_1975258&utm_medium=email&utm_source=NetDoktor&utm_term=0_039f3122ca-78a4bc49b6-217514025