Négy hormondiéta gabonaféle
Négy egészséges bűntudat nélkül fogyasztható hormondiéta gabona-félét mutatok be.
Melyek az egészséges, nem puffasztó gluténmentes gabonafélék, amelyek javítják a hangulatod és a hasad is újra lapos lesz?
Miért “gáz” a hormonegyensúlyra a mai hagyományos búza?
Miért küzdenek sokan a hormonrendszer működésére is kiható emésztési problémával ha búzakenyeret esznek?
A XXI. századi mezőgazdasági technológia következtében emberek millióit hátrányosan érintő egészség bűntettről beszélhetünk. Mi ennek az oka? Mit tehetünk emésztési problémák esetén? Mit tehetünk a hormonegyensúly helyreállítása érdekében?
Változtatásra érdemes szokások: kakaós csiga tejjel, pizza kólával
Reggel egy kifli, délben pizza vagy tészta, este szendvics. Sokak számára így néz ki a napi menü, amely tetemes búzamennyiséget tartalmaz. Az ember számára a búza évszázadok óta a legfontosabb gabona. A mai búzának azonban alig van köze az ősi búzához. A búza a legtöbb génmódosításon, nemesítési eljáráson esett át.
Évtizedek alatt újabb és újabb a környezeti hatásoknak ellenálló, magas terméshozamot biztosító búzafajok jelentek meg. A középkorban még egy kalászon 3 mag volt, ma egy kalászon 50 mag terem. Ezzel egy időben a búzafehérje összetétele is megváltozott a búzanemesítésnek köszönhetően.
Az új nemesítésú búzafélékben található fehérje emésztési rendellenességet, túlsúlyt eredményez.
A gluténnek nevezett búzasikér egy fehérjevegyület. 50 évvel ezelőtt a búza csupán 5 % glutént tartalmazott. Ma ez tízszer több 50 %. Persze ez is a búzanemesítés eredménye, hiszen a gabona minél több glutént tartalmaz, annál könnyebb belőle látványos külsejű, ropogós pékárut készíteni. A gluténtól duzzad többszörösére a kelesztett tészta. Nem kell csodálkozni ha a génmódosított búzából készült élelmiszer elfogyasztása után a puffadás a hölgyek gyomrában, beleiben folytatódik. Nem is kérdés, mitől puffad a hasunk.
Az ember emésztése nem tud ilyen gyorsan a fenti változásokhoz igazodni, a sejtszerkezetében módosított búza többszörös ételmennyiség bekebelezéséhez vezet.
Dietetikusok véleménye szerint a génmódosított búza fogyasztásával ezekre az egészségi problémákra számíthatsz:
- elhízás
- emésztési zavarok, puffadás
- ösztrogén dominancia=méreg felhalmozódás
- hormonzavarok
- menstruációs zavarok
- változókori panaszok
- depresszió, félelem, szorongás
A gyomor és bél gyulladásos betegségek növekedése is a génmódosított búza számlájára írható.
A búzát helyettesítő hormonális szempontból kedvező hatású gabonafélék tulajdonságai
- a búzától alacsonyabb szénhidráttartalom
- gluténmentes
- tápanyagokban gazdagabb
Melyek az alacsony szénhidrát, magas ásványi anyag tartalmú gluténmentes gabonafélék?
Amaránt (disznóparéj)
A Dél- Amerikából származó amaránt-ot a gabonafélék között említik, pedig a disznóparéjfélék családjába tartozik. A vörös csüngő terméssel rendelkező amaránt vicces elnevezéseivel találkozhatsz: rókafarok, bojtvirág, bársonyvirág, virágos pagony. Az amaránt gluténmentes, fehérjében, ásványi anyagokban gazdag, szénhidrátban pedig szegényebb növény a búzával összehasonlítva. Az amarántban található lysin aminosav erősíti az immunrendszert, idegrendszert, hátráltatja a daganatok kifejlődését.
Az amaránt a köleshez hasonlít. Az apró magvak fehérjetartalma 18 %. Az amarántmag teljes értékű fehérjét és növényi rostokat tartalmaz, ásványi anyagokban gazdag (vas, magnézium, réz és mangán). Omega-3 zsírsavakban az egyik leggazdagabb növény. A női méh egészségében szerepet játszó E és C vitaminban is gazdag.
Az amaránt vastartalma a többi növényi táplálékkal összehasonlítva mennyiségben és minőségben kiemelkedő. Kalciumtartalma meghaladja a tejét, ezért a változókori csontritkulás megelőzésére is alkalmas.
nem tartalmaz glutént, Az amarántolaj 70 % arányban tartalmaz értékes telítetlen zsírsavakat. Főzött magvai köretként fogyasztható. Amarántlisztből nem puffasztó, egészséges Hormondiéta kenyér/ sütemény készülhet.

Quinoa
A quinoa magok a barnarizshez, köleshez hasonlóan köret, levésbetét vagy desszertként készülhet. A quinoa 9 féle aminosavat és sok magnéziumot tartalmaz. Réz és mangántartalma miatt szabadgyök megkötő tulajdonsággal bír.
Köles
A köles az egyetlen lúgosító gabona, különösen gazdag ásványi anyagokban, nyomelemekben. A köles mióma, ösztrogéndominancia, változókori panaszok esetén különösen ajánlott hiszen a változókori csontritkulási folyamatot visszafordítja, a csontok tömörségét helyreállítja. A kölest megfőzheted vízben vagy kókusztejben. Elkészítheted zöldségekkel, petrezselyemmel (petrezselymes köles) fűszerekkel (currys köles). A hagyományos gabonafélékkel szemben a gluténmentes köles nem idézi elő a nyákképződést. Hormondiéta ajánlata szerint fogyassz hetente két alkalommal kölest. Egyszer sós, gyógynövényes formában, egyszer idénygyümölcsökkel. Kapcsolódó bejegyzés: Házi kölestej változókorban
Hajdina
A hajdina valójában nem gabona hanem egy keserűfű féle, ahogy a sóska vagy rebarbara. A szögletes magvak értékes aminosavakat, B vitaminokat, E vitamint, kovasavat tartalmaznak. A hajdinában található rutin a vérrögképződést akadályozza. A rizshez hasonlóan lehet elkészíteni. A hajdinát csíráztathatod, a hajdinacsirát felhasználhatod salátákhoz. A hajdina májbetegségek, mérgezések, ösztrogéndominancia esetén a májkímélő gyógyétrend élelmiszere. A hajdinának több fajtája ismert. Van sötét és világos színű hajdina. A barnás hajdina jellegzetes ízű.
További egészségtippek mióma, ösztrogéndominancia esetén a hormonegyensúly helyre állítása érdekében: Életmód + Hormondiéta + Női Egészségtorna
Milyen változásokra számíthatsz?
- nem lesz rossz közérzet
- nem növekszik a mióma
- a menstruációs panaszok megszűnnek
- az orvoshoz járás gyakorisága csökken
- a méheltávolítást elkerülöd
Miómád van? Menstruációs panaszok gyötörnek?
Próbáld ki a természetes módszereket! Most három termék és két közérzetjavító ajándék-tanulmány, hűtőplakátok egyben: Mioma Organic Life 2.0+ Hormondiéta+ Női Egészségtorna
Forrás:
Naturmedizin Aktuell, Ausgabe vom 19.09.2018 – Warum Weizen uns krank und dick machen kann und welche Getreide-Alternativen nicht nur lecker sondern auch gesund sind von Beate Rossbach
https://www.fid-gesundheitswissen.de/
https://hu.wikipedia.org/wiki/Hajdina
https://www.mindenmentes.hu/2012/06/glutenrol-zabrol-
https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%BAza
https://hu.wikipedia.org/wiki/Glut%C3%A9n
https://hu.wikipedia.org/wiki/Lizin
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kovasav